Як розвивався ринок подобової оренди квартир у Києві

Сьогодні інтернет, газети і дошки оголошень рясніють оголошеннями про що здаються в оренду квартирах. Популярністю в Києві користуються як квартири подобово, так і в довгострокову оренду. І знайти потрібний тепер простіше простого. Але так було не завжди.

Згадайте, коли з’явилися численні оголошення про оренду квартир, розклеєні на стовпах. Це сталося в 90-ті роки, коли Україна стала входити в епоху капіталізму. Раніше, при СРСР, житло здавали тільки підпільно. Про господарках, здавали квартири в Києві і інших містах, дізнавалися від друзів або вокзальних посередників. А про оренду площ для офісів і приватних складів взагалі ніхто не чув, оскільки самі бізнес-офіси як явище теж з’явилися вже після розвалу СРСР. Крім того, в 90-ті роки були відкриті кордони, і в Україну хлинув потік іноземців – як туристів, так і тих, хто гнався за заробітком. Різке підвищення попиту на житлові та офісні приміщення спровокувало сплеск пропозицій на ринку оренди нерухомості в Києві. Потім здавати квартири стало вигідно і в інших містах.

Якщо раніше господині кримських володінь задовольнялися підпільної здачею житла для туристів, то тепер цілі сім’ї стали переїжджати жити в один будинок, аби облаштувати решту нерухомість під житло для приїжджих. Подобова оренда квартир стала дуже прибутковим бізнесом, особливо в Києві та курортних містах України. З часом ціни на подобові квартири зрівнялися, а то й стали нижчими, ніж на номери в готелях. Готельний бізнес і зараз розвивається у бік подорожчання послуг. Тому ті, що хоче зупинитися в Києві в нормальних умовах за доступну ціну, вибирають варіант знімного житла на добу. Раніше, коли попит перевищував пропозицію, у подобову оренду здавалися навіть обшарпані кімнати в комуналках зі старими скрипучими ліжками та без гарячої води. Зараз все змінилося в кращу сторону – за досить невелику (навіть за мірками України) плату Ви отримуєте зручну квартиру з нормальним ремонтом та новими меблями.

У кожній, навіть самій дешевій квартирі подобово в Києві є гаряча вода (бойлер), холодильник, меблі, телевізор, постільна білизна та набір посуду. А вибирати собі житло на добу стало набагато простіше. Тепер Вам не потрібно гадати по дорозі, збрехав Вам посередник чи ні про якість здаваного житла. Адже всю інформацію про квартирі можна дізнатися в Інтернеті за допомогою детальних фотографій, віртуального туру і опису квартири. А вподобану квартиру можна тут же забронювати. Причому зараз у Києві можна знайти подобову квартиру будь-якого класу: від економ-варіанту за 30-40 доларів до VIP-апартаментів з унікальним дизайном.