Як розвиватиметься споживче кредитування в 2012 році?

Чи будуть банки утримувати обсяги кредитування населення на тому ж рівні, що були відзначені в кінці 2011 року, збільшаться мінімальні суми позик?

В кінці 2011 року деякі банки скоротили максимальну суму споживчих кредитів до 10-20 тисяч гривень або ж тимчасово припинили кредитування. Зміниться або така тенденція продовжиться в 2012 році? Дізнавався Prostobank.ua.

Світлана Фрідріхсон, начальник управління розвитку кредитних продуктів
Банк: VAB Банк

Обмеження максимальної суми кредиту були викликані браком гривневої ліквідності в цілому по банківській системі до кінця року. Основні зусилля банків у жовтні-грудні 2011 року були спрямовані на залучення ресурсів. Зараз ситуація значно покращилася, і я думаю, що вже з січня 2012 року слід очікувати відновлення кредитування. І якщо НБУ не введе будь-яких обмежень, ліміти кредитування поступово повернуться до колишнього рівня.

Втім, багато що, безумовно, буде залежати від ситуації у фінансовому секторі. Якщо судити по поточним тенденціям, то в першому півріччі ринок споживчого кредитування навряд чи встигне повернутися до колишніх обсягів.

Перш за все, будуть відновлюватися кредити готівкою, оскільки вони дозволяють працювати з коротким ресурсом, завжди користуються високим попитом і найменш чутливі до ціни. А якщо врахувати, що строковість залучення сильно знизилася останнім часом, при тому що депозити істотно подорожчали, – кредити готівкою стануть оптимальним варіантом виходу банків в активні операції.

Принаймні, до того моменту, коли потенційні кредитори зможуть впорядкувати свою ресурсну базу після періоду щедрих передсвяткових пропозицій для вкладника.

Володимир Буданов, заступник начальника департаменту роздрібних продуктів
Банк: ВТБ Банк

Скорочення діапазону сум кредитів в продуктових пропозиціях банків впроваджується з метою зниження кредитних ризиків та диверсифікації активів. Насамперед, це пов’язано з очікуваним рівнем безробіття в країні і планованим обмеженням споживчого кредитування з боку НБУ. Також у зв’язку з вищезазначеним очікуваним рівнем безробіття в країні та кризовими явищами у світі в цілому в 2012 році деякі банки вже зупинили споживче кредитування або планують це зробити найближчим часом. Можливо і зменшення кількості банків в сегменті споживчого кредитування, пов’язане з проблемами ліквідності.

Анджей Олійник, директор з маркетингу та розвитку продуктів

Банк: Platinum Bank

Не можна не відзначити, що деякі банки зараз не готові кредитувати через брак вільних коштів. Ми сподіваємося, що всі гравці зуміють подолати кризу ліквідності, і в 2012 році ринок продовжить рух вгору.