Як ремонт у старому котеджі збагатив його власників

В ході ремонту, на горищі одного з американських котеджів була виявлена унікальна колекція картин, вартість якої оцінили у 30 млн. доларів.

Знайдені полотна були написані художником-абстракціоністом вірменського походження Артуром Пинаджаном, який помер в 1999 році. Художник так і не став відомим за життя. Сьогодні ж ціна за деякі з його картин, ескізів та малюнків може досягти 87 тис. доларів. Всього було знайдено близько 3 тисячі робіт.

Останні роки свого життя митець проживав у місті Беллпорт (штат Нью-Йорк), де і помер в своєму котеджі, заповівши після своєї смерті викинути всі роботи. Але його остання воля так і не була виконана.

Через вісім років котедж був куплений інвесторами Томасом Шульцем і Ларрі Джозефом. Заповзятливі люди розраховували зробити капітальний ремонт приміщення, тим самим збільшити вартість житла. Інвестори мали намір продати його за завищеною ціною. Разом з тим, їх капіталовкладення в будинок були не марні, адже знайдені картини через деякий час визнали творами мистецтва і оцінили в 30 млн. доларів. Колекція складається з декількох сотень малюнків, картин та замальовок.

Щоб стати правовласниками знайденої колекції Шульц і Джозеф витратили ще близько 2500 доларів. Мистецтвознавці вже охрестили її «горищної колекцією».

Прикро лише те, що при житті на своїх картинах так і не зміг заробити сам художник.

Як стало відомо, художника-абстракціоніста Артуру Пинаджану протягом всієї житті доводилося відчувати труднощі з грошима. Майстер проживав разом із сестрою в злиднях. При цьому жінка забезпечувала брата, який весь свій час займався живописом. Варто відзначити, що ні брат, ні сестра так і не вступили в шлюб.

Як люблять говорити учасники ринку нерухомості, старовинні особняки і будинки можуть бути цікаві інвесторами не тільки привидами, а історичними знахідками, які можливо дістануться новому власнику. Притому сума знахідки в новому житлі може перевищити навіть вартість землі та особняка всього вашого маєтку. Саме з такою ситуацією зіткнувся американці Томас Шульц і Ларрі Джозеф, придбавши будинок невідомого художника.

Одна з картин художника-абстракціоніста Артура Пинаджана