Як приватизувати землю у Києві?

В кожному місті України існують свої перешкоди у вирішенні земельних питань, але особливо складно це в Києві. Без юристів вирішити питання про приватизацію або придбанні землі нереально. Про це повідомив голова Київської міськадміністрації Олександр Попов.

Стаття 121 Земельного кодексу, про те, що кожен має право отримати землю для будівництва та обслуговування житлового будинку, для садівництва, городництва, фермерства, під дачу або гаража, діє.

«Отримати безкоштовно землю в принципі – реально. Але варто враховувати, що в цій сфері у нас панує «феодалізм». Практично кожен населений пункт і район має свої особливості, часом досить істотно впливають на практику реалізації даного права. Можна виділити лише одну закономірність: чим престижніше місце, де розташований потенційний ділянка, тим складніше його буде отримати. Наприклад, у Києві це практично неможливо (діючи суто законними методами), якщо мова не йде про приватизацію ділянки, на якій знаходиться приватний будинок, що належить на праві власності заявнику», – говорить експерт.

Він також зазначив, що крім того, обов’язково потрібно терпіння і наполегливість.

«Не варто чекати, що питання вдасться вирішити протягом декількох тижнів. Навіть якщо строго слідувати законом термін оформлення приватизації складе не менше 3-х місяців (на практиці найчастіше ще довше). Також не повинні обескураживать відмови, оскаржуйте їх», – стверджує Попов.

За його словами, шанси на успіх підвищує залучення до процесу юриста, що спеціалізується на земельних питаннях в цікавому регіоні, в ідеалі – районі або населеному пункті. Він допоможе подолати «місцеві особливості» процедури і може істотно заощадити гроші і час.