Як припинити будівельний хаос в Україні

Остаточне врегулювання містобудівної діяльності та планування розвитку територій у середньо – і довгостроковій перспективі допоможе уникнути засилля будівельного хаосу в регіонах і великих містах. Про це заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.

Як пише meget, є досить прогресивний закон про містобудування, напрацьована вся необхідна нормативна база.

“Залишилося впровадити це в практику життя і розпочати планування розвитку територій на середньо – та довгострокову перспективу. Ми повинні покласти край будівельним війнам і скандалів”, – підкреслив міністр.

За словами А. Близнюка, будівельні скандали не сходитимуть зі шпальт видань до тих пір, поки місцева політична кон’юнктура і прийняття рішень під її тиском не будуть поставлені під контроль сильних місцевих громад і врегульовані відповідним планом розвитку.

“Самодостатня, організована місцева громада, чіткий Генеральний план населеного пункту – ось те, що припинить будь-які скандали і кон’юнктурні рішення на місцях, що не допустить більше появи довгобудів у містах і селах”, – сказав А. Близнюк.

Як зауважили в прес-службі міністерства, в Києві назріває черговий будівельний скандал на вулиці Княжий Затон, 9. За інформацією місцевих жителів, забудовник хоче побудувати висотку на місці стадіону. За законодавством, повноваження виділяти земельну ділянку під будівництво належить органам місцевого самоврядування.

Рішення про функціональне використання землі повинно відповідати містобудівної документації на місцевому рівні. Тобто, в цьому випадку рішення Київської міської ради повинні відповідати Генеральному плану міста Києва.