Як при купівлі квартири в новобудові не купити повітря?

Що важливо пам’ятати, купуючи житло в новобудові, щоб потім не опинитися і без грошей, і без житла..

Якщо вести мову про всі небезпеки, які чекають покупців на ринку новозбудованого житла, то головною бідою, на думку багатьох юристів, можна вважати об’єктивне або навмисне банкрутство будівельної компанії.

При цьому, коли ми не ведемо мови про підготовлених шахраїв, будь-який приватний інвестор в цьому випадку завжди може, по праву, спробувати повернути, хоча б частину, витрачені ним гроші або ж житло. На жаль, але на ринку «вторинки» все набагато складніше. Тут присутні чинники, здатні в одну мить перекреслити, як операцію, так і вже витрачені кошти покупця. Найцікавіше, що продавцям і їх родичам зовсім не потрібно бути зловмисниками. І майже будь-який адвокат по цивільних справах призведе вам масу різних прикладів, що підтверджують цю тезу.

Приміром, якщо в квартирі проживають, або проживали, неповнолітні діти (за твердженням юристів агентств нерухомості, абсолютно легально потрапляє до 4-х з 5 квартир всього існуючого житла, яке продається «від господарів»), будьте пильними! Наприклад, якщо діти не брали участі в приватизації, але, все ж, були прописані в цьому житло, є варіант, що вони можуть звернутися до суду та отримати рішення про визнання приватизації незаконною. Тоді суд стане на бік дітей, їм виділять їх частина у знову приватизованій квартирі, яка буде вже продана.

В результаті, ви стаєте власником не всього об’єкта нерухомості, а лише його частини.

Краще підстрахуватися, і уточнити, куди виписують з продаваної вам квартири дітей, – радить адвокат.

Оформляючи покупку, обов’язково наполягайте на тому, щоб у документі стояла реальна ринкова вартість квартири, за якою ви її купуєте. Лише так в спірних моментах ви можете сподіватися хоча б на повернення грошей.