Як правильно вибрати обєкти інвестування у сфері нерухомості

Експерти розповіли про актуальні моменти інвестування в нерухоме майно.

Не встигнувши запобігти наслідкам фінансової кризи 2008 року, світ захлеснула нова хвиля невдач. В результаті на сьогоднішній момент на багатьох ринках зберігаються волатильність і підвищена ризикованість. Не минули ці обставини і ринку нерухомості, що сприяло великим зниження цін на об’єкти нерухомості. А отже, в інвесторів з’явилися хороші шанси вдало вкласти свої активи. Що впливає на вибір об’єкта інвестування сфері нерухомості? Які тенденції спостерігається в даному аспекті?

На думку експертів Академії Masterforex-V, російські інвестори на сучасний момент вкладають свої активи в нерухомість по трьох основних причин:

– в цілях активного ведення бізнесу;
– прагнення мати нерухомість на курорті;
– для страховки на випадок необхідності виїзду з країни на ПМЖ.

Найбільш популярним на даний момент є купівля курортної нерухомості, в основному, поблизу моря. При навчанні в школі біржової торгівлі Форекс основ віддається перевага технічного аналізу, але з точки зору інвестора, важливий саме фундаментальний. Причому одні інвестори купують для того, щоб надалі здавати апартаменти в оренду для отримання додаткового доходу, а інші – просто в своє задоволення, щоб приїжджати відпочивати після напруженого робочого періоду. Виділяють країни, користуються великим попитом серед російських інвесторів, – це Іспанія, Болгарія, Туреччина, Франція.

Вибір виду нерухомості поблизу берегової лінії великий: це може бути котедж, вілла, пентхаус в елітному житловому комплексі або квартира в невеликому будинку. Все залежить від уподобань інвестора і суми грошей, якою він володіє. Поширеною сумою договору про купівлю нерухомості є від 300 тис. до 1,5 млн. доларів США.

При поділі закордонної нерухомості на первинний і вторинний, можна зазначити, що для здійснення бізнес-цілей більш вигідним є придбання нерухомості на вторинному ринку в таких країнах як Німеччина, Італія та ін., а в рекреаційних цілях в 60% випадків набувають будиночки на первинних ринках.

Цікавими для російських інвесторів є ринки нерухомості Ізраїлю та Канади. Так, наприклад, рівень прибутковості від здачі квартири в оренду в Ізраїлі складає близько 4% в рік, при тому, що в багатьох інших країнах (у тих же США) цей показник не перевищує 2%. Канада відома зниженою ступенем ризикованості вкладення інвестицій в нерухомість, особливо в кризовий час.