Як правильно і вигідно інвестувати в котеджне містечко?

Купівля власного будинку в котеджному містечку – важливий крок, роблячи який дуже легко оступитися або спіткнутися.

Директор консалтингової компанії “Реалекспо” Віктор Коваленко поділився з порталом www.zagorodna.com порадами, як правильно і найбільш вигідно інвестувати в придбання нерухомості у котеджних містечках. Експерт розповів, якими якостями повинен володіти об’єкт, щоб його інвестиційна привабливість виростала від сезону до сезону.

1. Розташування

Правильно обраний напрямок – це свого роду міцний фундамент, який при дотриманні основних законів інвестування в першу чергу впливає на збільшення ціни та ліквідність будинку. Інвестиційна привабливість напрямку обумовлена наступними факторами: воно повинно мати розвинену інфраструктуру і хорошу транспортну доступність. На сьогоднішній день цим параметрам відповідають Обухівський, Одеський, Житомирський, Ірпінське і Вишгородський напрямки.

2. Готовність

Звичайно, придбання недобудованого об’єкта пов’язано з підвищеними ризиками, але ніщо так не впливає на зростання ціни в котеджному селищі, як будівництво парканів, прокладка внутрипоселковых доріг і проведення комунікацій. Причому якщо дороги і паркан підвищують ціну котеджів на 7-10%, то повністю проведені комунікації відразу збільшують вартість об’єкта на 20-30%.

Тим не менше при нинішній економічній ситуації ми радимо входити в проект, коли селище вже побудований, але ще не має остаточного вигляду. У цьому випадку покупець об’єктивно оцінює, що витрат у девелопера залишилося небагато і він в змозі буде завершити проект в зазначені терміни. При цьому котедж буде продаватися за ціною все ще незавершеного об’єкта.

Ще один нюанс: незважаючи на високу стадію готовності об’єкта інвестицій, потрібно особливо уважно стежити за тим, не зупиняються роботи в селищі і хорошими темпами вони йдуть.

3. Річка, ліс, озеро. Екологія

При виборі об’єкта інвестування не варто “клювати” лише на його вартість, навіть якщо вона нижче ринкової. У інвестиційно грамотної покупки цікавою має бути не тільки ціна. Приміром, якщо головна цінність селища полягає в тому, що він розташований в Обухівському напрямку, то особливого сенсу купувати його немає. В ідеальному варіанті у об’єкта інвестицій повинно бути унікальне природне оточення, наприклад, близькість лісу або водосховища. Не останню роль відіграє екологічна складова. Відсутність сміттєзвалищ, промислових виробництв, ферм, галасливих трас будуть впливати на ваш вибір. Така нерухомість завжди буде в ціні.

4. Однорідність забудови

Все, що надає селища закінчений вигляд, підвищує його інвестиційну привабливість. І навпаки – все, що вносить невизначеність і порушує цілісність концепції, її знижує. Селища без концепції серйозно програють в кінцевому результаті. У таких селищах нерідко можна зустріти класичну російську хату з оциліндрованої колоди, соседствующую з цегляним окремо в англійському стилі. Ми радимо обходити стороною проекти з різною архітектурою, оскільки матеріальний збиток від неконцептуальних будинків-сусідів, які можуть з’явитися через рік-два, буде непередбачуваним.

5. Класичний стиль

Цікава архітектура будинку або сучасні інтер’єри не є значимими факторами при інвестиційній купівлі, оскільки втрачають свою актуальність вже через два-три роки. До того ж яскраво виражена «зовнішність» будинку знижує його ліквідність: знайти для такого об’єкта нового господаря набагато складніше, оскільки більшість покупців дотримується консервативних поглядів. При виборі інвестиційно привабливого об’єкта ми рекомендуємо віддавати перевагу вічним цінностям. Приміром, будинки з круглими вікнами подобаються деяким, з плоскою покрівлею – багатьом, а з соснами на ділянці – всім.