Як почати инвистировать в нерухомість

Кілька корисних порад починаючим інвесторам.

Що потрібно знати тому, хто хоче інвестувати або просто купити нерухомість (квартиру, будинок, офіс) з метою примножити свої заощадження або отримати дохід від здачі в оренду.

Інвестування в нерухомість для початківців

Якщо Ви великий інвестор, то, як правило, будете користуватися послугами фахівців по нерухомості, перш ніж зробити покупку.

Якщо сума інвестиції не велика, то часто прагнення заощадити призводить до самостійного прийняття рішень, без консультацій з ріелторами …

Що потрібно знати тому, хто хоче інвестувати або просто купити нерухомість (квартиру, будинок, офіс) з метою примножити свої заощадження або отримати дохід від здачі в оренду?

В першу чергу, треба визначити, в якому стані знаходиться ринок нерухомості, на якому Ви збираєтеся інвестувати.

Чи є він росте, падаючим або завмер в очікуванні, як наприклад, зараз, і думки ріелторів з приводу його подальшого розвитку розділилися.

Наш ринок нерухомості має невелику історію; з початку дев’яностих приблизно до 1997 року він динамічно зростав. Ціна перших проданих квартир не перевищувала 1000$. Уявіть собі, що двокімнатну квартиру в Києві навесні 1991 року можна було купити за 1000$. Причому квартира в центрі могла коштувати набагато дешевше, ніж квартира на Борщагівці, якщо не володіла, на думку продавців нерухомості, важливим критерієм – наявністю ремонту.

До кінця 1997 року вартість квадратного метра квартири в центрі досягла 1100$. На нашому ринку нерухомості почався перший криза. Він тривав до 2001 року, в цей час ціна квадратного метра квартири в центрі Києва впала до 500-700$, що приблизно відповідає нинішньому падіння на 40-50%. У 2001 році у всіх сегментах почалося бурхливе зростання цін на нерухомість. У 2008 році середня вартість квадратного метра квартири в центрі досягла 10 000$.

Виходячи із циклічності ринків, можна припустити, що нинішня криза має закінчитися фазою росту і зараз непоганий час для придбання.

На який період часу Ви хочете інвестувати?

Інвестування в нерухомість – це скоріше довгостроковий проект. Якщо розглядати покупку нерухомості на період часу до 1-3 роки, це більше спекуляція, і вона можлива тільки на зростаючому ринку.

Якщо Ви купуєте на первинному ринку, будьте готові до того, що термін здачі будинку в експлуатацію затримається, потім ще два роки будуть проводитися ремонти в сусідніх квартирах. Навіть якщо Ви зробите першим ремонт, Ваша квартира не буде привабливою для потенційних орендарів. Звідси збільшитися термін окупності вашої інвестиції.

Квартиру на вторинному ринку можна швидше здати в оренду, отже, період окупності швидше буде меншим.

Який дохід від нерухомості Ви хочете отримувати?

Якщо правильно вибрати момент для покупки квартири або офісу, можна отримувати дохід від оренди та додатково, якщо зростає ціна Вашої нерухомості, і капіталізація зростає.

Здача в оренду квартири, офісу дає різний дохід, витрати при цьому теж будуть відрізнятися.

Скільки часу Ви готові приділити роботі з нерухомістю?

Існує ілюзія, що інвестувавши в нерухомість, можна вже нічого не робити…

Це не так. Вам потрібно буде витратити багато часу і сил на ремонт, обладнання, управління і обслуговування Вашої нерухомості, а також спілкування з орендарями і різними службами.

Також будуть відмінності в залежності від того, який сегмент ринку Ви вибираєте. Витрати часу і коштів власника офісу, житлової квартири, квартири, що здається в подобову оренду, магазину чи земельної ділянки можуть сильно відрізнятися.

Далі необхідно визначити суму, яку Ви збираєтеся виділити для інвестування в нерухомість.

Виходячи з суми інвестиції обираєте ціновий рівень, місцезнаходження, сегмент ринку.