Як підвищити прибутковість від оренди житла?

Косметичний ремонт — простий спосіб підвищити прибутковість від оренди житла.

Власники будинків і квартир, які тільки збираються або вже здають своє житло в оренду, прагнуть отримати найбільший дохід. Як зазначають багато експертів ринку нерухомості, щоб підвищити ставки, часом досить зробити косметичний ремонт, не вимагає великих витрат.

Отже, почати потрібно з обробки стін, які краще покрити матовою або напівглянсовою фарбою світлих тонів. Бажано оформити всі житлові приміщення в одній колірній гамі, а стелі зробити білими.

Також слід оновити кухню. Дерев’яний гарнітур можна відшліфувати і заново покрити фарбою або лаком, при цьому замінивши раковину і ручки на дверцятах і ящиках, а також стільниці. Крім того, замість старих ламп під стелею варто встановити поворотні світильники. Таке освітлення допоможе візуально відокремити зону приготування їжі від обідньої, що зробить інтер’єр більш сучасним.

Що стосується підлогового покриття, то краще вибрати ламінат. Популярний ковролін може бути недорогим рішенням, однак цей матеріал недовговічний. Крім того, мешканці не завжди погоджуються оплачувати його чистку, а багатьох дуже дратують потертості або свалявшийся ворс. А ось якісний ламінат довго не втратить товарний вигляд, легко миється, досить міцний і коштує дешевше, ніж паркет. Для кухні, ванної та інших приміщень з підвищеною вологістю краще вибрати керамічну плитку.

Якщо вік житла, яким ви володієте, наближається до 20 років, саме час змінити водопровідні труби, крани, вентилі і т. д. З комунікаціями, вбудовані в стіни, можна розібратися і пізніше: вони мають більш тривалий термін експлуатації. А ось на шланги пральної і посудомийної машин увагу варто звертати частіше. Інакше квартиранти можуть затопити сусідів, а платити за збиток доведеться господареві житла.

Якщо власник готовий вкласти в ремонт більше коштів, то можна переобладнати горище або підвал в житлове приміщення.

Подумайте і про безпеку своїх мешканців. На вхідних дверях бажано поміняти замки, особливо якщо у попередніх квартирантів залишилися ключі. До речі, зараз існують замки, які дозволяють періодично змінювати профіль ключа, не порушуючи цілісність всього механізму. Крім того, сучасні технології охорони будинків пропонують масу цікавих рішень: датчики руху, системи відеоспостереження і т. д.

Варто відзначити, що косметичний ремонт — простий і відносно недорогий спосіб, який дозволяє не тільки залучити нових мешканців і підвищити орендну плату, але і дорожче продати свою нерухомість.