Як підготувати нерухомість для продажу?

Якщо ви вирішили продати свою квартиру і не знаєте з чого почати, в першу чергу слід подбати про поліпшення її стану.

Адже часто покупця не цікавить забарвлення шпалер в купленій квартирі, а тому не варто вкладати гроші в дорогий косметичний ремонт, достатньо просто підтримувати чистоту і порядок. Вирішальним чинником є більш стабільні і дорогі речі, наприклад, якість сантехніки, зношеність комунікацій в квартирі, а так само столярка. Якщо Ви вирішили зробити свою квартиру більш привабливою для покупця, займіться установкою склопакетів, заміною стояків та труб, так само приведіть в порядок сантехніку, адже шпалери можна легко переклеїти, а замінити свіже придбаній квартирі вікна та двері куди дорожче.

Очищення площі

Світла і урятована від зайвого мотлоху квартира здається більше за площею, покупець може почати фантазувати про те, як розставити свої меблі на вільному просторі при першому ж перегляді.

Коридор

Найяскравіше враження від нового об’єкта формується в перші секунди знайомства з ним. Приведіть в порядок свій коридор, нехай він буде світлим, чистим і просторим.

Під’їзд

Керуючись принципом «першого враження», подбайте про під’їзді. Якщо немає можливості зробити капітальний ремонт, хоча б приберіть сходовий майданчик, помийте вікна в під’їзді, вимийте перила, поштову скриньку і власну двері, перевірте, що б лампочки горіли на всіх поверхах по дорозі до вашій квартирі – адже нікому не хочеться жити в печері, навіть якщо сама квартира прикрашена творами світового мистецтва.

Запах

У кожного приміщення є свій запах, він формується і завдяки господарям квартири, якщо вам подобаються східні пряні аромати – зовсім не факт, що це сподобається покупцям. Наша порада – забезпечити в квартирі свіже повітря, просто організуйте провітрювання перед переглядом.

Слухайте спеціаліста

Ясно, що ніхто не знає про вашій квартирі більше, ніж ви, але не забувайте про те, що ріелтор знає вимоги покупця і зможе представити вашу квартиру в найкращому вигляді, якщо ви не станете заважати професіоналу. Постарайтеся утриматися від коментарів в той момент, коли ріелтор проводить презентацію об’єкта, якщо у вас з’являться доповнення – висловіть їх потім, ну і, звичайно, не ігноруйте запитання покупці і правила елементарної пристойності. До речі, непогано привести в порядок і себе, адже часто враження про квартиру формується і від зовнішнього вигляду господарів, пам’ятайте, що ярлик «нечупара» клеїться легко, а позбутися від нього дуже складно.