Як перетворити своє житло в бізнес

Однією з можливостей примножити нажитий капітал є здача в оренду власних квартир.

Але сьогодні ми розглянемо більш вузьку нішу в окремо взятому місті, враховуючи його специфіку. Почнемо зі столиці України – міста Києва, який має тисячолітню історію і є чудовим туристичним місцем.
Звичайно, ми не будемо заперечувати, що подобова оренда квартир в Києві та інших великих містах України – популярний і прибутковий бізнес, який, хоча і вимагає деяких початкових вкладень, окупається досить швидко при дотриманні певних критеріїв.

Перш за все, ви повинні визначити, до якого типу відносяться ваші апартаменти. Квартири в Києві подобово діляться на три основних класи.

Перший клас – економ – призначений для тих, хто шукає бюджетний варіант житла на короткий термін.
Другий клас – преміум. Добре обставлені квартири, які надають квартиронаймачам можливість проживати в центральних районах міста.

І третій клас – елітні, повністю укомплектовані, сучасні, дорогі апартаменти. Непогано б зробити щось на зразок готелю. Для цього можна поставити світильники для готелів, дорогі дизайнерські меблі і предмети інтер’єру.

Звичайно, особливою популярністю користуються економ та преміум класи, тому, якщо такий бізнес забезпечує вам левову частку доходу, варто зупинитися саме на цих двох класах.

Якщо ви ще не придбали квартиру, то підбирайте таку, яка перебувала б у хорошому районі поруч з зупинками і станцією метро.

Квартири подобово в основному орієнтовані на людей, що приїжджають у відрядження, а також на туристів, тому можливість швидко та легко дістатися до всіх значимих об’єктів міста зробить вашу квартиру цінних пропозицією.

Щоб не промахнутися, виставляючи ціну за оренду, поцікавтеся середньою ціною у вашому районі. Перш ніж здавати квартиру, вам необхідно ретельно продумати договір оренди, щоб уникнути неприємних ситуацій.
Крім того, не забудьте попросити у вашого квартиронаймача документи в якості застави. Це можуть бути водійські права або посвідчення. Не варто брати в якості застави документи, втрата яких буде для орендаря малозначима, наприклад, студентський квиток або службовий пропуск.

Також необхідно заздалегідь вирішити проблему регулярного прибирання квартири і прання білизни, в іншому випадку ви ризикуєте залишитися без клієнтів.

Квартири подобово здаються частіше, ніж на тривалий термін, насамперед з-за великої кількості туристів, які щороку приїжджають в місто. У такому випадку ви можете організовувати доставку своїх клієнтів з аеропорту або вокзалів безпосередньо в квартиру. Для багатьох туристів це досить важливий пункт.

Таким чином, якщо у вас є можливість і бажання, здача в оренду квартир може принести вам пристойний дохід. Однак не варто забувати, що неможливо досягти успіху в справі, не доклавши певних зусиль.