Як оцінити вартість квартири?

Більшість людей, проживаючи тривалий час в одній і тій же квартирі, навіть не замислюються про справжню вартості власного житла. Але іноді з’являється необхідність у проведенні оцінки житла, найчастіше, при його продажу або використання в якості застави.

Дана процедура, оцінка вартості квартири, являє собою розрахунок ринкової ціни права власності на неї. В останній час існує безліч організацій, що займаються подібними операціями.

Вартісне оцінювання квартири особливо необхідно у наступних випадках:

  • при використанні її в якості застави;
  • при купівлі-продажу;
  • при оформленні страхування;
  • при вирішенні майнових спорів;
  • для прийняття спадщини;
  • при декларуванні майна.

Проведення процедури самостійно

Даним методом можна скористатися тільки в тому випадку, якщо з’явилася необхідність дізнатися приблизну вартість житла при здійсненні операції придбання або продажу нерухомості.

По-перше, потрібно ознайомитися з оголошеннями про продаж квартир, які мають приблизно те ж місце. В сучасний час це не складе труднощів. В такому питанні допоможуть такі джерела: інтернет, друковані видання, звернення в агентства нерухомості.

Після отримання інформації про ринкову ціну хоча б декількох квартир, потрібно розрахувати середню ціну одного квадратного метра даної нерухомості. Далі, отримана вартість множиться на кількість наявних квадратних метрів. Звичайно, для розрахунку понад реальної вартості, потрібно проводити розрахунки з приблизно однотипних квартир, що знаходяться в одному районі.

Для орієнтування в цінах в цілому цього буде достатньо.

Процедура в спеціалізованих компаніях

Така послуга надається за певну плату. Вартість такої послуги залежить від численних факторів, таких як: метраж квартири, місцезнаходження, мети оцінки і може сягати декількох тисяч рублів.

Безліч факторів грають значну роль при визначенні ціни житла. До найбільш значущих можна віднести наступні:

  • район розташування (доступність транспорту, віддаленість від центру, благоустрій прилеглої території тощо);
  • загальний стан будинку, в якому розташовується житлоплощу (використовується при будівництві матеріал, рік побудови, поверх);
  • функціональні особливості квартири (її повна площа, планування, поверх);
  • стан житла (ремонт, наявність пластикових вікон, нової сантехніки).

Крім того, такий підхід можна використати для оцінки нетипових будинків.

Звернувшись за професійною експертизою, ви завжди зможете бути впевнені в тому, що вам вказали реальну, найбільш достовірну вартість майна. Крім того, звіти про оцінку, що складаються в подібних компаніях, є документом, що має реальне юридичне значення.