Як отримати прибуток від здачі квартири в оренду?

Якщо у вас є зайва житлоплощу, то ви, напевно, хоч раз замислювалися про те, щоб здати її в оренду.

У Києві (як і інших великих містах) вигідно здавати квартиру як подобово, так і у довгострокову оренду: охочих відвідати столицю України або оселитися тут повно. До Києва їдуть з різних міст, селищ і зовсім маленьких сіл. Тут, порівняно з іншими містами України, можна знайти хорошу роботу і просунутися по кар’єрних сходах. А ще у столиці розташовані безліч навчальних закладів, курсів підвищення кваліфікації і підприємств. Тому не тільки довгострокова, але й подобова оренда нерухомості в Києві користується підвищеним попитом.

Зазвичай зняти квартиру погодинно в Києві хочуть або туристи, або ті, хто приїхав сюди у справах. Однак є ще категорія квартиронаймачів, які живуть у столиці і все одно зрідка знімають житло на добу або погодинно – наприклад, для романтичних зустрічей, неофіційних переговорів або проведення свят. У свята ціни на оренду кілька підвищуються – тому що попит також підвищується: крім приїжджих, житло подобово знімають і самі кияни.

Якщо ви не знаєте, кому краще здати квартиру подобово в Києві, то для початку проаналізуйте свої можливості. Подумайте, яка категорія квартиронаймачів може зацікавитися вашою квартирою. Наприклад, туристам зазвичай зручніше селитися в центрі, поруч з основними пам’ятками. Турист навряд чи зацікавиться квартирою на околиці Києва, звідки до центру доведеться їхати більше години.

А ось тим, хто приїхав у відрядження і пов’язаний з певним підприємством, як раз має сенс зняти недороге житло подобово саме в тому районі, де знаходиться це підприємство. Навіть якщо до центру далеко. Тим, хто приїжджає в Київ по особистих справах, теж важливо знімати житло в певному районі, і такі наймачі не дивляться на близькість центру, а зазвичай намагаються звертати увагу на ціну.

Квартира для романтичних зустрічей теж в принципі може знаходитися в будь-якому районі – головне, щоб туди було більш-менш зручно добиратися і аби обстановка відповідала ситуації. З святами справи йдуть двояко: з одного боку, для святкування Нового року та багатьох інших офіційних свят намагаються зняти житло якомога ближче до центру. Але з іншого боку, для проведення тематичних вечірок, днів народжень чудово підійдуть квартири подобово та погодинно в любому районі, особливо, якщо їх ціна не захмарна.

Але не всі господарі готові здавати свою нерухомість погодинно і для свят – адже ризиків і метушні в цьому разі більше, але зате можна непогано на цьому заробити. Якщо ви хочете знайти житло для знімання на Різдво, то пошукайте на великих сайтах, присвячених оренді нерухомості. Там зазвичай відразу з опису можна дізнатися, здають господарі цю нерухомість для таких свят і за яку ціну.