Як отримати дозвіл на прибудову до квартири

Якщо ви живете на першому поверсі та збираєтеся зробити прибудову, тоді вам доведеться діяти згідно із законом.

При цьому швидкість отримання дозволу на будівництво, товщина потрібного пакету документів і кількість витрачених сил і часу, в першу чергу, будуть залежати від її розміру. В даному випадку у вас є 2 варіанти (простий і ускладнений): побудувати балкон до 2 м або вище.

ПРОСТИЙ. Якщо розмір прибудови-балкона в «межах існуючого», вам потрібно лише взяти письмовий дозвіл у сусідів, розробити проект і отримати згоду районної архітектурної комісії.

УСКЛАДНЕНИЙ. Якщо прибудова перевищує 2 м і в ній передбачено, наприклад, опалення, процедура будівництва набагато ускладнюється. Вам доведеться пройти такі етапи:

1. Звернутися у відділ міської архітектури за місцем знаходження вашої квартири. Там потрібно написати заяву для отримання дозволу на розробку проектної документації на добудову квартири.
2. Почекати дозволу комісії міської архітектури на прибудову. Термін розгляду таких заявок — 1 міс. Але, за словами юристів, найчастіше воно займає більше часу.
3. Розробити проект робіт. Його виконує проектна організація з відповідною ліцензією.
4. Погодити готовий проект в управлінні містобудування та архітектури, з пожежними (органами МНС), санепідемстанцією, газовою службою.
5. Після узгодження проекту і отримання позитивних висновків отримати ордер на початок будівельних робіт.
6. Побудувати, власне, сам балкон: самостійно або із залученням бригади робітників.
7. Ввести об’єкт в експлуатацію в присутності комісії, яка повинна складатися з представників комунальних служб міськради та працівників проектної фірми, яка розробила проект будівництва балкону.
8. Якщо споруда відповідає проекту, потрібно скласти акт про прийняття її в експлуатацію.
9. Замінити правовстановлюючий документ на квартиру, оскільки площа була збільшена за рахунок робіт по реконструкції. Зареєструвати його в бюро технічної інвентаризації (БТІ).
10. Додатково вам обов’язково знадобиться розробити та погодити проект відведення земельної ділянки під новобудову.

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ СПОРУДЖЕННЯ БАЛКОНА

Для отримання дозволу на прибудову балкону вам знадобляться:
документ, що підтверджує ваше право власності на житло (договір дарування, купівлі-продажу, приватизації тощо);
довідка з бюро технічної інвентаризації (вона дійсна тільки 3 міс.);
копія поверхових планів, завірених в установленому порядку;
проект переобладнання або перепланування будинку, складений організацією з відповідною ліцензією (порада: якщо ви таку організацію ще не знайшли, то в будь-якому довіднику відшукайте проектний інститут);
дозвіл на будівництво, видане житлово-комунальним господарством (жеком);
документи, що підтверджують згоду ваших сусідів на будівництво (наприклад, акт-згода);
дозволу від служб газу, тепломережі, водоканалу. Відмовити вам можуть, якщо ваш майбутній балкон виявиться розташованим ближче 2,5 м від проходять комунікацій;
дозволу від пожежної служби і санепідемстанції.

СУВОРІСТЬ ЗАКОНУ

Будь-які будівельні роботи повинні здійснюватися у відповідності з законом, а також будівельними нормами і правилами. В даному випадку ви повинні орієнтуватися на такі нормативні акти: ДБН (державні будівельні норми) 2 Ст..2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення»; ДБН Ст. 3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт»; ДБН А. 2.2-3-97 «Склад, порядок, розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва»; Постанова Кабміну №466 від 13.04.2011 р. «Про деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт»; Земельний та Водний кодекси України. Також прочитайте закони України «Про планування і забудову території», «Про основи містобудування», «Про архітектурну діяльність». А жителям столиці знадобляться ще й «Правила забудови р. Києва» і закон «Про столицю України — місто-герой київ».