Як отримати акт на землю?

Які кроки і дії треба зробити, щоб остаточно стати власником земельної ділянки?

Видача акту на землю передбачає не тільки його підписання і реєстрацію. Це, власне кажучи, вже заключний етап ланцюжка необхідних дій: збору пакету документів, проведення землевпорядних робіт та оформлення їх результатів.

Відомо, що в Україні діє новий закон, що передбачає спрощення процедури порядку реєстрації права на землю.

Тепер не потрібно чекати цілий рік, щоб отримати документ права власності на землю. Але все-таки процедура отримання акта на землю змусить вас побігати.

Що необхідно для отримання акту на землю?

Потрібно оформити договір купівлі-продажу, дарування, обміну та отримати свідоцтво про право на спадщину.

Далі слід провести землевпорядні роботи. Розробка технічної документації на землю проводиться землевпорядною організацією, яка має ліцензію на проведення цих робіт. Така організація повинна виїхати на місце і провести геодезичну зйомку земельної ділянки. Потім вона реєструє технічну документацію в міському регіональному відділенні ДП “Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах” і готує державний акт на право власності на землю.

До зазначених документів потрібно долучити старий державний акт з відміткою нотаріуса про відчуження.

Необхідно зареєструвати зміни власника земельної ділянки в органі державної реєстрації – управлінні земельних ресурсів, що згідно з новим законом не має перевищувати 14 днів.

Підготовка Державного акта на право власності на земельну ділянку проводиться міським управлінням земельних ресурсів. Державний акт на землю підписується начальником управління земельних ресурсів та головою міськради.

Для отримання державного акта на землю необхідно звернутися в міське регіональне відділення ДП “Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах”, де акт обов’язково повинен бути зареєстрований.