Як необхідно діяти, якщо забудовник затримує здачу будинку

Фахівець стверджує, що треба судитися з забудовником.

У разі якщо забудовник затримує введення будинку в експлуатацію, то в першу чергу, необхідно звернутися з письмовою вимогою до забудовника з вимогою надати письмову відповідь щодо термінів здачі об’єкта в експлуатацію.

Про це розповіла керуючий партнер юридичної фірми LeoPartners Альона Дегрик.

За словами експерта, після одержання письмового пояснення забудовника, необхідно звернутися до Генеральної прокуратури України зі скаргою на неправомірні дії забудовника і проханням перевірки законності його дій.

«По-друге, потрібно подати позовну заяву до суду загальної юрисдикції за місцем знаходження відповідача (забудовника). При цьому позов повинен подаватися окремо і самостійно кожним інвестором. В позовній заяві слід описати, що між вами і забудовником такого-то числа був укладений договір (його назва), який має суттєві ознаки договору підряду. Відзначити, що свої зобов’язання за договором ви виконали в повному обсязі, про що свідчать відповідні платіжні документи (копії долучити до позову). Об’єкт нерухомості, який є предметом договору, вам досі не переданий, незважаючи на те, що термін його здачі стек», – говорить експерт.

Дегрик також стверджує, що крім того в даній ситуації можна добитися і відшкодування моральної шкоди. Підстави для цього прописані в ст. 23 Цивільного кодексу України. «Суд може визначити до відшкодування від 1 тис. до 50 тис. грн. в залежності від ситуації та за умови обґрунтованості вимог належними і допустимими доказами. Щоб отримати більшу суму відшкодування, необхідно і просити більше в позові. Проте слід врахувати, що при збільшенні розміру моральної шкоди збільшується і ціна позову, що відбивається на розмір судового збору, який треба сплатити ще до подання позовної заяви», – зазначила фахівець.