Як наважитися і оформити іпотеку

Навіть якщо у простого обивателя з’являються секундне бажання взяти в банку іпотечний кредит, то відразу ж спливають різні доводи, “отговаривающие” його зробити цей крок. Об’єктивні вони?

1. Не хочемо вплутуватися в кабалу щомісячних платежів на довгі роки.

Платити кожен місяць мінімум 6500-8000 гривень банку – справа непроста. І така трата відчутно б’є по бюджету сім’ї. Але задумайтеся – знімаючи квартиру, ви будете платити приблизно ту ж суму! Різниця тільки в тому, що при виплаті іпотечного кредиту ви вже живете в своєму будинку, а знімаючи квартиру, ви все одно як би в гостях, і при необхідності господарі вас можуть попросити звідти з’їхати. Можна жити з батьками і платити тільки свою частку за комунальні платежі, але і це тимчасовий варіант. На скільки вистачить нервів молодій сім’ї, щоб вислуховувати постійні закиди і поради свекрухи або тещі? Які при кожній сварці будуть нагадувати, що ви у них в гостях.

2. Раптом я втрачу роботу (чоловіка, здоров’я), стану інвалідом, як тоді платити за іпотеку?

Коли хтось наводить цей довід, напрошується ряд запитань. Як можна народжувати дитину, якщо він може померти? Як можна виходити заміж, якщо чоловік може кинути мене? Як можна їхати відпочивати в Африку, раптом я там захворіти невиліковною інфекційною хворобою?

Ніхто не застрахований від нещасть. Але якщо жити і ігнорувати всі можливості, не ризикувати, намагаючись убезпечити насамперед свій спокій, побоюючись можливих нещасть і бід, що це за життя? Хто вам сказав, що з вами неодмінно станеться щось жахливе? А якщо і трапиться, то спочатку дочекайтеся цього, а потім будете думати, що робити.

3. Я не хочу брати іпотеку, тому що боюся, що не зможу щомісяця платити потрібну суму.

Хороші, перевірені часом банки нічого не зроблять з вами, якщо ви раптом затримайте платіж на кілька тижнів. Нарахують невеликі пені, і на цьому все. На тлі загальної суми виплати пені ці невідчутні. Так що іноді можна спокійно затримувати платежі.

4. Я не хочу переплачувати банку гроші за квартиру.

Всім відомо, що переплати у разі іпотеки пристойні. У середньому переплата складе близько 500 тис. руб. Але давайте подумаємо. За скільки років ви заробите мільйонів отак сім? Думаю, при хорошому розкладі років за 15. Ви впевнені, що за 15 років нічого не станеться з курсом валют і рівнем цін на нерухомість? З великою ймовірністю можна сказати, що та квартира, яку сьогодні ви купите за допомогою іпотеки за 7 млн, через 15 років буде коштувати не менше 15 млн. Так що ж краще – переплатити зараз, і знати точну суму, яку потрібно виплатити, і жити у власній квартирі – або прожити півжиття в незручних умовах, відкладаючи кожну копійку, не маючи гарантії, що накопиченої суми вистачить на бажане житло?

Сподіваюся, що тепер ви іншими очима подивилися на іпотечний питання і якщо маєте таке бажання, то найближчим часом зможете зважитися на іпотеку!

Поради тим, хто вирішив взяти іпотечний кредит

Розглянемо детальніше основні моменти при виборі того чи іншого іпотечного кредиту. Дуже важливо звертати увагу не тільки на процентні ставки, а також на всю сукупність умов пропозиції кредиту. Читайте, вивчайте умови до тих пір, поки абсолютно все стане ясно. Увага має бути зосереджена на прихованих комісіях, поручителів, на те, яку частку від оціночної вартості складе кредит. Знайдіть якомога більше інформації про кредитора, його імідж та авторитет серед інших установ даного виду. Перерахуємо основні параметри при виборі типу іпотечного кредиту. Це цілі кредиту, фінансовий стан, поручителі. Банки Москви, наприклад, пропонують кредит на покупку тільки московської і заміської нерухомості. Від розташування нерухомості, її стану залежать суми і умови кредитування.

Для зниження ризику відмови в іпотечному кредиті зважте деякі нюанси, що стосуються вашого життя і об’єкта застави, такі як:

– Наявність у вас судимості

– Наявність у вас проблем з попередніми кредитами, невиплачених кредитів

– «Вік» будинку

– Наявність прописаних у квартирі неповнолітніх дітей.

Зваживши всі наявні проблеми, шукайте такий банк, де вони не впливають на умови кредиту. Необхідно оцінити розмір початкового внеску і строки кредитування. Більшість банків пропонують кредити від 25% до 75% від вартості житла, терміни кредитування мають межі від 5 до 25 років.

Практично на всіх сайтах іпотечних банків надаються прораховані програми щомісячних платежів. Доходи треба запевнити довідкою з місця роботи. Слід пам’ятати про індивідуальний підхід банку до кожного клієнта. Чим детальніше вивчається заявка на іпотечний кредит, тим менше ризику зазнає і банк, і клієнт у майбутньому. Пошук нерухомості здійснюється або самостійно, або з допомогою ріелторських агентств. Зауважимо, що пошук нерухомості через агентства – менш небезпечний спосіб, але також і більш екстенсивний. Інтернет буде вашим помічником і навігатором по підбору виду нерухомості. Розраховуйте, які можуть бути варіанти і які потрібні фінанси для здійснення вашої мети.