Як молодятам отримати житло від держави?

Збираючись під вінець, багато пар задаються питанням, де вони будуть жити після весілля. Деяким щасливчикам квартиру дарують батьки, але що робити тим, кому доводиться вирішувати житлове питання самим? Ми можемо порадувати молодят радісною новиною – допомогти в отриманні довгоочікуваного житла їм зможе держава. Про те, як молодятам отримати квартиру, розповість наша стаття.

Програма «Доступне житло»: 30 % сплачує держава

Йдеться про державну програму «Доступне житло», яка проводиться під егідою Мінрегіонбуду та допомагає молодим сім’ям отримати житло, причому робить вона це безповоротно. Спочатку держава відбирає будинку, які добудовані не менш ніж на 70%. Потім українці купують в якому-небудь з цих будинків квартиру. 70% вартості житла сплачує пара, а 30% субсидує держава.

Відомо, що програма «Доступне житло» буде діяти ще 6 років. Чиновники планують вбити з її допомогою відразу двох зайців – і проблемні будівництва розморозити, і забезпечити людей житлом. Потрібно сказати, що їхня ідея припала до душі багатьом українцям. У 2010 році державна допомога була надана більш ніж 590 сім’ям (було виділено 70 мільйонів гривень), а в 2012 році її зможуть отримати вже цілих 1,5 тис. сімей.

Де будемо жити?

На щастя, в Україні є досить багато недобудованих будівель. Наприклад, у Києві можна нарахувати близько 73 будинків, будівництво яких ще не завершено. Для того щоб вони стали придатними для житла, потрібно близько 2,7 млрд гривень.

Якщо коштів недостатньо…

Але що робити, якщо сімейна пара не може дозволити собі виплатити таку величезну суму в такий короткий термін? Про це держава теж встигло потурбуватися. Ви можете оформити пільговий іпотечний кредит в Ощадбанку України терміном до 30 років під досить низьку процентну ставку (10,75%).

І не забувайте, для того щоб отримати кредит, вам обов’язково потрібно перебувати на квартирному або кооперативному обліку за місцем проживання. Вже після цього українцям необхідно подати необхідний пакет в іпотечний центр.

Програма «Доступне житло» — які документи тобі знадобляться?

У пакет необхідних документів входить заяву клієнта, паспортні дані повнолітніх членів сім’ї, безумовно, довідка про перебування на квартирному обліку, свідоцтво про народження неповнолітніх дітей, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, довідка про склад сім’ї та довідка з місця роботи всіх членів сім’ї про займану посаду із зазначенням стажу роботи на посаді та розмір доходу за останні 6 місяців.

Крім того, обов’язковою вимогою для участі в програмі «Доступне житло» є той факт, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує чотирикратного розміру середньомісячної заробітної плати. А ось про вікові обмеження нічого сказано не було. Сімейній парі всього лише необхідно прийти в іпотечний центр, вибрати підходящий будинок і написати заяву.

Брати чи не брати участь у цій програмі, вирішувати самим молодятам. Сподіваємося, що ви як можна швидше вирішити житлове питання і будете вити сімейне гніздечко у власній квартирі.