Як іноземному інвестору придбати нерухомість в Бельгії?

Економіка Бельгії майже не постраждали від світової фінансової кризи. Тут ціни на нерухомість до 2008-го піднімалися на 6% щороку, однак в останні час зростання сповільнилося – плюс 2-4% за рік.

Об’єкти, які виставляються на продаж за адекватними цінами, за словами бельгійських маклерів, знаходять нових власників в лічені тижні або навіть дні, пише The New York Times.

Один з найпопулярніших в іноземців місто в Бельгії – це столиця Західної Фландрії Брюгге, яка славиться своєю мальовничою середньовічною архітектурою. Заможні покупці воліють апартаменти або таунхауси в історичному центрі міста, де вартість квадратного метра житла починається від €3,5-4 тис.

Хоча нерухомість в Брюгге ніколи не була дешевою, у віддалених кварталах міста можна знайти і більш доступні за ціною пропозиції (від €2,5 тис.). Ріелтори попереджають, що об’єкти, розташовані вздовж річок і каналів, зазвичай продаються на 5-12% дорожче житла, не має виходу до води.

Законодавство не обмежує іноземних покупців нерухомості в Бельгії. Проте в Брюгге є свої особливості, пов’язані з історичним статусом міста, внесеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Зокрема, власнику буде вкрай складно проводити ремонт або реновацію свого будинку.

Зазвичай операцію проводить нотаріус, винагорода якого доходить до 2% від ціни об’єкта. За словами маклерів, до додаткових витрат також слід віднести реєстраційний збір, який складає 10% від вартості майна. Послуги ріелтора (близько 3%) звичайно оплачує продавець.

Фахівці попереджають, що іноземцю, який не має трудового контракту або виду на проживання в Бельгії, буде дуже складно отримати кредит у місцевому банку. Саме тому більшість зарубіжних покупців розплачуються власними грошима.