Як іммігранту знайти житло в Канаді?

Зазвичай, після імміграції в Канаду, іммігранти знімають квартиру або будинок.

Також Ви можете зняти квартиру в невеликому приватному будинку, або у великому приміщенні (highrise), яким володіє компанія або корпорація.

У великих містах зазвичай не представляє ніякої труднощі знайти житло в Канаді протягом 1-3 днів. Головне в цьому процесі – знайти нормальний, відповідний Вам район міста.

Зазвичай вимагають оплату за два місяці наперед (за перший та останній місяці проживання). Ви зобов’язані попередити, що залишаєте квартиру завчасно за два місяці. Тоді у власника буде два місяці, щоб знайти нового квартиронаймача і укласти з ним договір, ще до того, як ви виїдете. Оплата за кожен наступний місяць здійснюється 1 числа кожного місяця чеком. Не платите готівкою – це може призвести до непередбачуваних ускладнень.

Зазвичай при переговорах з орендодавцем просять показати Ваш Record of Landing, ваш SIN (чи документальний доказ, що ви за ними звернулися). У кондомініумах або highrise можуть вимагати оплату за 6-12 місяців вперед, якщо ви не можете довести документально, що у вас є оплачувана робота з повною зайнятістю.

Після того, як ви знайшли житло в Канаді, ви повинні отримати у вашого лэнлорда Tenancy Agreement – важливий документ, що засвідчує ваше проживання, до того, як ви отримаєте SIN.

Перед підписанням Tenancy Agreement запитаєте, хто платить за HYDRO (електрика), воду, тепло, можна поставити кондиціонер, чи можна завести домашніх тварин, можна курити в квартирі або будинку, запитайте про винесення сміття, кабельне телебачення, перевірте якість холодильника, плити, роботу сантехніки. Всі ці питання повинні бути чітко відображені в Tenancy Agreement, перед тим, як ви його підпишете. Якщо ви знімаєте квартиру в приватному будинку, то запитайте також про можливості відвідування гостей, інших (релігійних або національних) обмеження та переваги (наприклад субота і т. д.) Якщо у вас є дитина, не забудьте попередньо зателефонувати у Board of Education, дізнатися про найближчі школах і відвідати їх.

Інші важливі питання про житло в Канаді:

Є безкоштовна парковка? Підземний гараж? Якщо ні, скільки це буде коштувати? Дозволена парковка на вулиці, влітку чи взимку? Якщо кондиціонера немає, дозволяється вам його поставити? Є пральна машина? Скільки коштує її використання? Є машина для сушіння білизни?

Постарайтеся поговорити з іншими мешканцями.

Яка звукоізоляція квартири? Наскільки безпечний район?
Постарайтеся заплатити за квартиру тільки після того, як ви вирішили для себе всі ці питання.

Дізнайтеся у телефонній компанії і компанії кабельного телебачення, чи потрібна оплата послуги підключення, був раніше підключений абонент за цією адресою (тоді підключення може обійтися вам дешевше).
Чи маєте ви право на суборенду приміщення? Які правила поведінки в будинку? Уважно Прочитайте всі пункти дрібним шрифтом, особливо якщо ви платите за півроку вперед.

Типи житла в Канаді

Furnished or unfurnished: Мебльована або не умебльована квартира. Все зрозуміло. Єдина відмінність, що в Канаді в немеблированных квартирах найчастіше є холодильник, плита, а дуже часто й кухонні меблі.
Room for rent: Кімната в квартирі чи будинку, де живуть кілька людей. Ванна, кухня спільні. Швидше за все Вам не здадуть кімнату, якщо Ви одружені.
Basement: Квартира в цокольному поверсі приватного будинку. Підвальний поверх досить високий, вікна під стелею. Загальноприйнята практика здавати такі приміщення в Канаді викликана тим, що це допомагає виплачувати господарям позику за будинок(morgage).
Bachelor or studio apartment: Однокімнатна квартира. Найчастіше кухня не відділена від кімнати. Навряд чи здадуть сім’ї
One-, two-, three bedroom apartments: Квартири. Однобедрумная квартира – це двокімнатна квартира в нашому розумінні.
Duplex: Будинок розділений на дві квартири.
Townhouse: Будинок на 1 квартиру, об’єднаний з іншими подібними таунхаусами.
Condominium: Та ж квартира, тільки Ви набуваєте право власності на частину інфраструктури

Як знайти пропозиції житла в оренду

Ось деякі джерела:

* Оголошення в місцевих газетах;
* Спеціалізовані сайти в інтернеті (www.viewit.ca)
* Оголошення, розтяжки, банери «For Rent» на самих будинках;
* Інформація волонтерських організацій, що допомагають іммігрантам;
* Дошки оголошень в магазинах, пральнях, лікарнях;

Скільки коштує зняти житло в Канаді?

Розраховуйте платити близько $450 в місяць за кімнату, і від $800 до $1,500 і вище за квартиру або будинок. Ціни на оренду житла сильно відрізняються в різних містах Канади. Заздалегідь вивчіть ринок житла в різних містах через інтернет.

У середньому розраховуйте витрачати 35-50% заробітку однієї людини на оренду житла. Сюди входить оплата комунальних послуг, телефону, інтернету.

Як купити будинок?

Будинки в Канаді купують в основному в кредит(morgage). Банки дають під 7-8 відсотків річних позику (200-300 тис. доларів) на купівлю будинку. Необхідна умова – постійна робота, стаж життя кілька років у Канаді, чиста кредитна історія в кредитному бюро.

Ви повинні заплатити downpayment (початковий внесок). Хоча відсоток і здається невеликим, разом зі страховками (все повинно бути застраховане, включаючи і сам моргидж), оплатами (моргидж це послуга і за саме надання цієї послуги потрібно платити) – ви заплатите в 2,5 (15 років) або 3,5-4 рази більше за будинок, ніж при негайній покупці.

Основні правила: відсоток позики буде менше, якщо: ви заплатите більше початковий внесок, якщо ви берете позику на менший термін (наприклад на 15, а не на 30 років).

Щоб оформити покупку будинку, абсолютно необхідно скористатися послугами юриста.

Нещодавно повідомлялося, в Канаді житловий будинок вперше виставлений на продаж за віртуальні гроші – біткойни.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Канада входить в ТОП-7 найбільш привабливих країн для бізнес-імміграції.