Як буде розраховуватися податок на розкіш?

База оподаткування додатковим податком на багатство буде розраховуватися, зокрема, на основі митної вартості предметів розкоші. Про це заявив віце-прем’єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Так, у законопроекті пропонується ввести податок на елітну нерухомість, вироби з дорогоцінних металів і каменів, годинники і телефони, ціна яких перевищує 2 тис. євро, а також одяг і вироби дорожче 3 тис. євро в розмірі 10% їх вартості.

“Плата за дорогі речі буде братися або на митниці як митний платіж, або при продажу в магазині. Ми говоримо про те, що товар прийде за певною митної вартості, і ця вартість буде зафіксована в документах. Продавати його за заниженою вартістю не вийде”, – зазначив віце-прем’єр.

При цьому С. Тігіпко вважає за необхідне створення ефективного механізму контролю на митниці, де буде мінімізований людський фактор. Він підкреслив, що адміністрування податку на багатство має бути простим і незатратним.

Міністр нагадав, що ще три тижні законопроект буде проходити громадське обговорення, зокрема, на сайті Міністерства соціальної політики, і закликав громадськість, пропонувати свої ідеї. “Щотижня я буду проводити нараду, і з урахуванням того, що ви пропонуєте, ми будемо вносити корективи. Після цього я винесу законопроект на засідання Кабінету міністрів”, – підкреслив С. Тігіпко.

Раніше віце-прем’єр С. Тігіпко заявив, що в результаті реалізації даного законопроекту до державного бюджету додатково надходитиме близько 800 млн грн. щороку, які будуть спрямовані на виплату пенсій.