Висока вартість оренди погіршила умови проживання австралійців

Більшість жителів міста Перта в штаті Західна Австралія, живуть у будинках, які непридатні для життя.

Довгострокові орендарі страждають через занадто високих цін на оренду нерухомості.

Експерт ріелторської контори Burswood Хейзел Макдональд розповіла сайту про нерухомості Domain про зростання цін на оренду житла в Перті на 18% за останні три місяці. Власники будинків скористалися високим попитом на знімне житло, щоб збільшити ціни. Пані Макдональд повідомила, що багато орендарів, які знімали будинок протягом декількох років, були змушені переїхати в непридатні для проживання приміщення.

Хейзел Макдональд стверджує, що не змогла б дозволити собі орендувати пристойне житло в Перті за існуючими цінами. Вона турбується про своїх клієнтів, яким все ж вдалося знайти будинок за доступною ціною. Фахівець каже, що не дозволила б жити в таких приміщеннях навіть своїй собаці.

Експерти Інституту нерухомості Західної Австралії (REIWA) підтверджують сильне зростання цін на оренду житла в Перті. Вони назвали дефіцит рентних об’єктів головною причиною цієї проблеми. Хейзел Макдональд зіткнулася з подібним погіршенням умов для орендарів вперше за 17 років роботи в ріелторському бізнесі. За словами фахівця, власники вимагають за житло набагато більше, ніж воно коштує.

Президент REIWA Дейвід Ейрі очікує подальше зростання цін на оренду житла в Перті. Забудовники скоротили зведення нових будинків, а попит на нерухомість продовжує зростати. Експерт не очікує поліпшення ситуації в найближчий рік.