Вїжджаємо в нову квартиру: захисні «заповідей» для новосела

У новосела вистачає проблем: переїзд, ремонт, повернення боргів або виплати за кредитом. Тому багато хто про безпеку в останню чергу думають. А це марно, адже новосела підстерігає купа ризиків. Своїми висновками і спостереженнями діляться експерти радять, які заходи можна зробити, щоб відчувати себе в безпеці.

Одним з варіантів убезпечити себе – страхування. Однак квартиру застрахувати майно лише після того можна, як вона буде оформлена у власність. А це, на жаль, йде сила – силенна часу- рік, а то і два.

Після проведення в квартирі ремонту, коли її вже можна експлуатувати, експерти рекомендують страхувати як конструктивну загибель, так і окремі пошкодження. Це ризики: протікання води, пожежа, стихійні лиха, а також дії третіх осіб – протиправні.

І коли квартира в новобудові буде обладнана меблями та майном, вже потім провести рекомендується страхування майна, яке в ній знаходиться.

Але поки квартира та майно не застраховані, варто прислухатися до порад ріелторів, експертів та правоохоронців.

У першу чергу потрібно змінити замок. Адже забудовники думають не про вашу безпеку, а про свою економії. Тому на весь під’їзд закуповують типові найдешевші замки, які розкрити не становить особливої праці.

Ще краще поміняти двері і поставити відразу пристойні замки, які можна перекодувати. Такі ключі можна довірити робочим, а після ремонту просто перекодувати замок.

Другою обов’язковою умовою безпеки є перевірка захищеності квартири від проникнення з балкона. У панельних будинках, як правило, балкон з сусідами загальний і розділений лише кволої перегородкою. Треба зміцнити її або замінити відразу на більш міцну, перегороджує проникнення з сусіднього балкона. Заодно слід і перевірити – не заманулося чи сусідам пересунути цю перегородку в вашу сторону на 50-60 сантиметрів, а то й більше. Реально такі випадки зустрічаються, і в рамках закону з цим що-то, як не дивно, зробити важко.

Справа третє – потрібно, як радять експерти, захистити балконні двері та вікна з допомогою спеціальної протизламної фурнітури. Адже більшість новобудов здають з встановленими пластиковими вікнами, які легко розкрити простий викруткою. Зміцнити вікна та двері експерти рекомендують за допомогою електронних чи механічних елементів: скажімо, віконні ручки з замком, які бронюють плівки для скла, датчики електромагнітні та інше. Мешканцям перших поверхів рекомендують встановити решітки на вікна або рольставні.

Експерти також рекомендують відразу зайнятися інформаційною безпекою, створивши список всіх потрібних телефонів – місцевого дільничного, пожежних та аварійних служб. Знайдіть також форум мешканців вашої новобудови – як правило, мешканці тут обговорюють нагальні питання, повідомляють про заходи безпеки, про підозрілих особистостей, які бродять в під’їзді.

Ще на стадії ремонту відразу подумайте, де в квартирі сейф. Як радять експерти з безпеки, купувати потрібно досить важкий – більше 70 кг (його не так просто забрати). Його краще всього в стіну вбудувати і щоб він на увазі не був.

Після в’їзду в квартиру можна відразу поставити у парадному на поверсі недорогу охоронну відеокамеру, повісити стікер «Увага, об’єкт під відеоспостереженням!». Навіть замість відеокамери у вас буде просто муляж, як показує практика, – такий прийом може від випадкових «гастролерів» або навідників захистити вашу квартиру.

Але і сигналізацію все-таки варто поставити, однак уже після ремонту. Адже поки йдуть в будинку ремонтні роботи, вона може спрацьовувати весь час.

Важливо також не особливо поширюватися в соцмережах, що виїхати збираєтеся у відпустку або відрядження, адже є багато можливостей вас «обчислити». Не залишайте повідомлення подібні і на автовідповідачі і консьєржці.

А ось кого варто поінформувати, так це сусідів і домовитися з ними, що вони за вашою квартирою будуть здійснювати негласний нагляд і якщо побачать біля дверей вашої квартири підозрілих людей, викличуть міліцію.

Уважно потрібно подивитися на статистику страхових організацій: найчастіший страховий випадок – затоки. Так що, при можливості, натяжні стелі вибирайте і хорошу гідроізоляцію робіть у всіх зонах, куди може потрапити вода.