Вигідна перепродаж відремонтованого будинку?

Купити будинок, потребує ремонту, привести його в порядок і перепродати — ця затія може принести хороший прибуток, так і великі збитки.

Fixer-upper (від англ. fix up — «лагодити, приводити в порядок») — особлива категорія нерухомості, що потребує передпродажного ремонту. Її основні переваги:

– низька ціна;
– немає конкуренції серед покупців, оскільки мало хто хоче придбати таке житло;
– після ремонту вартість значно зросте.

Для деяких людей перепродаж відремонтованих будинків перетворюється на стабільний бізнес, який приносить не тільки користь, але й задоволення: приємно бачити результати своєї праці, порівнюючи новий стан будинку з колишнім.

Головне — не помилитися з вибором об’єкта. Багато залежить від того, де він розташований, наскільки серйозний ремонт потрібно, а також від інших факторів.

Починати потрібно з вибору об’єкта. Експерти радять купувати непоказний будинок в самому престижному кварталі: тоді різниця між вартістю до і після ремонту буде максимальною.

Велике значення має стан житла. Бажано, щоб був потрібний лише косметичний ремонт. Відмінний варіант — будинок з облупленою фарбою, провисшим стелею і зношеним підлоговим покриттям. Багатьох людей, які купують «для себе», відлякують такі недоліки. Насправді їх легко усунути.

За словами Роберта Брюсса — американця, який має великий досвід у перепродажу будинків — найважливішу роль при ремонті грає саме фарбування. Вона не вимагає великих витрат, але правильно підібрані кольори інтер’єру та екстер’єру можуть підвищити ціну будинку на тисячі доларів. Крім того, завжди окупаються зміна підлоги, озеленення ділянки, нові освітлювальні прилади і інші помітні, але недорогі зміни.

Набагато більших зусиль і грошових вкладень вимагають заміна даху, електропроводки, водопроводу або системи кондиціонування. Ще дорожче обійдуться зміцнення фундаменту і перепланування. Перш, ніж зважитися на такий серйозний ремонт, потрібно заздалегідь порахувати його вартість. Інакше ви можете не заробити, а зазнати серйозних збитків.

Важливим моментом є актуальний стан ринку нерухомості в країні. На падаючих ринках різниця між цінами на житло з ремонтом і без нього менше, ніж на зростаючих. Тому купувати будинок, що знаходиться не в кращому стані, вигідніше на тих ринках, які набирають обертів. Наприклад, зараз це Туреччина, Німеччина, а також Великобританія, зокрема Лондон.