Вибір офісів на ринку продажу в 6 разів вище, ніж на ринку оренди

Близько 65% попиту на ринку офісної нерухомості Харкова в 2012 році доводилося на сегмент оренди, інші 35% були зосереджені в сегменті купівлі-продажу.

Такі дані надала керівник компанії «ХАН (Харківське агентство нерухомості)» Світлана Якимова.

«Ринок оренди офісів більш привабливий з кількох причин. По-перше, тут встановилася стабільна цінова політика – орендні ставки залишаються незмінними вже протягом чотирьох років. По-друге, орендодавці не зацікавлені в тому, щоб їх нерухомість залишалася незатребуваною і приносила збитки, тому вони частіше готові поступатися в ціні, ніж продавці офісів, які прагнуть реалізувати об’єкти за максимально вигідною ціною, і тому готові чекати свого покупця. При цьому вони часто йдуть на ринок оренди, щоб задіяти вакантні площі до моменту їх продажу. І, нарешті, вагомою причиною інтересу до ринку оренди залишається його доступність – людей, які можуть дозволити собі покупку офісу набагато менше, ніж тих, хто здатний орендувати», – зазначає С. Якимова.

За словами експерта, особливості попиту на ринку офісів призвели до того, що вибір вакантних площ в сегменті купівлі-продажу в 6 разів більше, ніж в сегменті оренди. Так, на одного покупця офісної нерухомості в Харкові доводиться 13 об’єктів, а на одного орендаря тільки 2.

При цьому обсяг пропозиції офісної нерухомості в цілому протягом 2012 року збільшився на 44%. Як повідомила керівник компанії «ХАН», 51% вакантних об’єктів розташований в центрі Харкова і районах, прилеглих до центральної частини міста, ще 20% офісів знаходиться на Олексіївці, на інші райони Харкова припадає 29%. Майже половину обсягу пропозиції становлять офіси, площею понад 100 кв. м, 37% – це об’єкти від 40 до 100 кв. м. і 14% припадає на невеликі офіси, площею до 40 кв. м.

У той же час близько 70% покупців та орендарів цікавляться офісами – від 30 до 100 кв. м., розташованими в центрі або районах, прилеглих до центральної частини міста.