Введення податку на нерухомість – велика помилка Януковича

Вкрай непрофесійні ініціативи президента і уряду можуть послужити їм погану службу.

Волюнтаристські рішення Верховної Ради і вкрай непрофесійні дії уряду Азарова протягом останніх двох років поставили економіку України Україну на край прірви. Введення ж податку на нерухомість стане кроком, який зіштовхне нашу державу в цю прірву”, — вважає заступник голови політради Партії Народний порядок, редактор опозиційного інтернет-видання «Спротив» Вадим Гладчук.

«У прагненні будь-якою ціною наповнити дірявий скарбницю уряд прийняв чимало рішень, в результаті ще більше погіршили економічну і соціальну ситуацію в країні. Однак летальним для економіки кроком стане введення податку на нерухомість. Ідеологи введення податку або не розуміють наслідків цього діяння, що є свідченням їх крайнього непрофесіоналізму. Чи керуються мотивами, що не відповідають інтересам як простих людей, так і держави України в цілому. Тому що введення податку в остаточному підсумку зіштовхне нашу державу в економічну та соціальну прірву», — заявив в інтерв’ю журналістам Вадим Гладчук.

Заступник голови політради Партії Народний порядок зазначив, що введення податку призведе до стагнації економіки і сповільнить економічне зростання через зменшення обсягів будівництва та інвестицій у нерухомість. «У свою чергу, це стане каталізатором зростання безробіття в країні. Крім того, такий крок загрожує обрушити ринок житла, оскільки сьогодні інвестиції в нерухомість — найпопулярніший спосіб зберігання заощаджень. Я не виключаю, що фіналом може стати масове зубожіння народу і збагачення тих, хто ініціював закон або хто стоїть за ініціаторами. Оскільки будучи не в змозі щорічно виплачувати «податок на сараї» люди просто будуть змушені продавати свої квартири і будинки за безцінь», сказав Вадим Гладчук, додавши, що, «по суті, сьогодні запускається годинниковий механізм потужного соціального вибуху».

«Подібний податок існує, наприклад, в Єгипті. У підсумку В цій країні будинки десятиліттями стоять недобудованими другими поверхами. Люди свідомо не вводять їх в експлуатацію, щоб не платити драконівський податок. Але чим закінчилося все в Єгипті, думаю, всі ми пам’ятаємо. Треба б згадати це і представникам української влади, сьогодні перенимающей єгипетський досвід по оподаткуванню. Інакше введення нового податку на нерухомість стане початком кінця режиму Януковича», – зазначив Вадим Гладчук.

Заступник голови політради Партії Народний порядок заявив, що партія має намір продовжити боротьбу за те, щоб закон про оподаткування нерухомості, який повинен вступити в силу з 1 липня 2012 року був скасований. «Ми маємо намір послідовно домагатися скасування цього закону. Активісти та прихильники Партії Народний порядок, ВО «Молодь — надія України» біля Верховної Ради України щодня проводять мітинги з вимогами не впроваджувати новий грабіжницький податок на нерухоме майно. Ми впевнені, що серед депутатського корпусу є люди, які розуміють всю небезпеку наслідків введення нового податку. І ці депутати проголосують за скасування закону», — сказав Вадим Гладчук.

До речі, згідно з інформацією Світового банку, за підсумками 2011 року Україна посіла перше місце в світі за кількістю сплачуваних податків. Світовий банк підрахував, що український бізнес у тій або іншій формі виплачує 135 різних податків. Це абсолютний світовий рекорд. Друге місце в цьому рейтингу зайняла Румунія, але вона сильно відстає від нашої країни: у румунів кількість податків всього 113. На третьому місці — Ямайка з результатом майже в два рази менше українського — всього 72 податку. У Франції всього 7 податків, а у Великобританії, Чехії, Нідерландах, Португалії, Іспанії, Фінляндії всього 8 податків. У США 11 податків, а в Грузії, Швеції та Норвегії всього 4 податку.