Вторинний ринок житла швидко оживає

Осінь для природи – це пора підготовки до зимового сну, а на ринку нерухомості, навпаки, – пора пробудження і оптимістичних прогнозів.

До середини осені кількість пропозицій продажу житла на вторинному ринку України може зрости на 45-50%. Такий стрибок кількості пропозицій, в першу чергу, пов’язаний з активізацією ринку після літнього затишшя.

У період з червня по серпень як попит, так і пропозиція житла зменшилися в середньому на 30-35%, пише Ліга. Низька активність покупців традиційно пов’язана з періодом відпусток. Продавці ж, не маючи можливості реалізувати квартиру за бажану ціну, відкладають це питання на осінь, сподіваючись отримати більш вигідну пропозицію. З початком осені середня ціна пропозицій (але не реальних угод) про продаж житлової нерухомість також дещо збільшиться.

Порівняно з літнім періодом, осіннє зростання цін складе 7-12%. Такі завищені ціни, за прогнозами, протримаються до середини жовтня, а потім стабілізуються і повернуться на колишній рівень. Нагадаємо, в серпні 2011 року в Києві відзначено невелике сезонне підвищення цін на ринку купівлі-продажу квартир – на 1-3%.