Вторинний ринок завмер Харкова

За десять місяців поточного року ціна квартир на вторинному ринку Харкова в доларовому еквіваленті не змінилася. При цьому вартість житла в нацвалюті несуттєво коливалася в межах 5% протягом усього року.

Про це повідомила директор компанії “ХАН (Харківське агентство нерухомості)” Світлана Якимова.

Вона пояснила, що ціна квартир на харківській «вторинці» у поточному році утворилася під впливом кількох чинників.

За словами експерта, в першу чергу це відбувалося в умовах гострої нестачі ліквідної нерухомості. Рік тому в Харкові швидко розкуповувалися одно – і двокімнатні квартири, які перебували неподалік від станцій метрополітену. В результаті, до початку 2012 р. ринок нерухомості Харкова відчував брак затребуваною категорії житла.

Другим фактором, за словами Якимової, є те, що розвиток будівництва в Харкові не дає цінами вторинного ринку зростати.

Експерт зазначає, що сьогодні в місті житло класу «економ» іноді можна купити значно дешевше, ніж квартиру на вторинному ринку. При цьому якість квартир в новобудовах Харкова на порядок вище квартир на вторинному.

В результаті вторинного ринку стає складніше конкурувати, зазначає фахівець.

Також Якимова повідомила, що третім стримуючим чинником є активне зростання пропозиції. Адже протягом всього 2012-го року обсяг пропозиції квартир збільшився на 36%. В той час, какспрос на квартири на вторинному ринку збільшився на 14%.

«Ажіотаж навколо ліквідних об’єктів, який відбувався в минулому році, підштовхнув харків’ян, які планували продаж нерухомості, до рішучих дій. Тому темпи зростання пропозиції в 2012 році істотні», – прокоментувала ситуацію Якимова.

У підсумку, в грудні 2012 року вартість житла на ринку вторинної нерухомості Харкова склала в середньому 8126 грн. за «квадрат». У доларовому еквіваленті квадратний метр житла сьогодні становить 991 доларів.