Вторинний ринок нерухомості України продовжує осаживаться

Вторинне житло в Україні може стати доступнішими через зниження попиту.

Згідно з прогнозом голови Союзу фахівців з нерухомості України Олександра Рубанова, ціни на «вторинку» впадуть кінці 2013-го — початку 2014 року, передає газета «Сегодня».

На його думку, «обвал» цін передусім торкнеться Києва, де відбувається набагато більше, порівняно з іншими містами, угод з купівлі-продажу нерухомості.

«Істотно зменшилася кількість угод на вторинному ринку. Ті, хто може придбати квартиру, переорієнтувався на первинний.

«Є всі передумови говорити про те, що середні ціни на ненове житло опустяться на 23-33%, до $1000-1300 за кв. м. Більше повинні подешевшати квартири бізнес-класу: площею від 200 кв. м, у престижних районах, з гарним видом з вікна. Очікування — осінь 2013-го — зима 2014 року», — вважає Рубанов.

Однак інший експерт – президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Сергій Злидень, іншої думки.

За його словами, здешевлення вторинної нерухомості можливо, але точкове, так як у кожного сегмента ринку, — як первинного, так і вторинного, — є свій покупець.

«Не впадуть в ціні квартири, побудовані після 2010 року, адже фактично це нове житло, — говорить Злидень. — Дешевшати можуть хрущовки ” 50-60-х років, розташовані в незручних районах, і то не масово».

Схожої думки дотримуються учасники ринку нерухомості Сергій Костецький і Володимир Литний. Костецький вважає, що на 5% може подешевшати морально застаріле житло (хрущовки і вдома 70-80 рр.). Але якісне нове житло економ-і середнього класу тут же трохи подорожчає.

У свою чергу, Литний взагалі вважає, що середні ціни повільно підуть вгору, адже квартири зараз купують не тільки для житла, але і з метою інвестування «зайвих» грошей. Потім здають в оренду, перепродують або просто закривають на замок.