Вторинна нерухомість Харкова впаде в ціні, – експерт

У вересні поточного року на ринку вторинної житлової нерухомості Харкова сезонної активізації не сталося.

Очікується, що у зв’язку з підвищенням курсу долара до гривні, ціни буду знижуватися.

Про це повідомила керівник Харківського агентства нерухомості Світлана Якимова.

За словами С. Якимової, у вересні було зафіксовано нетрадиційне для осені зниження попиту на вторинне житло. В першу чергу ці зміни торкнулися одно – і двокімнатних квартир через їх високу вартість.

“Якщо в 2011 році спостерігалася тенденція до зменшення числа квартир, з яких вибирав покупець, то в 2012р., навпаки, з кожним місяцем вибір квартир стає більше. Це дозволяє покупцеві більш зважено підходити до вибору нерухомості і не поспішати з покупкою. Зараз на одного покупця доводиться в середньому 3,5 пропозиції квартир”, – зазначила С. Якимова.

При цьому, відзначає експерт, в 2012р. підвищився попит на приватні будинки.

Що стосується середньої вартості житла, то ціни “вторинки” досить швидко відреагували на коливання курсу долара, зафіксованого на початку вересня. Якщо в початку першого осіннього місяця середня вартість квадратного метра житла становила $995, то до 20-х чисел вересня вона знизилася до $991 за м. кв.

В даний час ринок багато в чому перебуває під впливом психологічних очікувань. Люди, які розглядають нерухомість як інвестицію, поки не поспішають купувати житло, сподіваючись на подальше зниження цін. Свою позицію вони обґрунтовують тим, що в найближчому майбутньому курс гривня-долар може підвищитися до позначки в 12 гривень. Інші учасники угод також схильні до паніки, повідомила керівник ХАН, додавши, що вважає подібні настрої ринку не цілком обгрунтованими.

“У серпні 2012р. був оприлюднений консенсус-прогноз основних макроекономічних показників України на 2013-2015рр. Прогноз був складений Міністерством фінансів України на базі оцінок своїх експертів, а також представників 14 організацій, включаючи Міжнародний валютний фонд, фонд Блейзера, Dragon-Capital і багато інших. Згідно з цим прогнозом, зростання економіки нашої країни в 2013-2015 рр. складе 4,8%. А середньорічний обмінний курс гривні до долара США становитиме 8,5 грн./дол. У нас немає підстав не довіряти думку провідних світових експертів”, – підкреслила С. Якимова.