«Вторинку» в Україні скоро перестануть купувати

За останній рік вторинна нерухомість стала менш популярною, ніж первинна.

Про це повідомили аналітики проектної групи “Архиматика”.

Експерти пояснюють це гнучкою системою покупки нерухомості від забудовника та більш високим рівнем комфортності проживання в нових будинках.

Примітно, що за останній рік кількість покупців первинної нерухомості збільшилася на 20%.

Основною причиною зростання попиту на квартири в новобудовах аналітики називають можливість отримати розстрочку від забудовника або кредит від банку-партнера компанії, а також більш високу якість житла.

За словами директора проектної групи “Архиматика” Олександра Попова, відсутність активного кредитування купівлі квартир на вторинному ринку, високі ставки і жорсткі вимоги банків до позичальників стали причиною збільшення продажу квартир в нових будинках.

Попов зазначає, що сьогодні будівельні компанії пропонують різні варіанти покупки квартир в розстрочку, а процентна ставка по кредиту від банків-партнерів компанії прийнятніше, ніж у інших фінансових організацій. До того ж, вимоги до позичальника більш лояльні.

Також експерт зазначає, що важливим фактором, який позитивно впливає на показники продажів “первинки” є більш високий рівень комфортності проживання в новобудовах. До того ж вартість квартир у нових будинках порівнянна або нижчою, ніж вже наявні пропозиції на вторинному ринку.

Адже за ті ж гроші у забудовника можна придбати квартиру в будинку з якісно новою інфраструктурою, інженерними мережами, зручними плануваннями, хорошим станом під’їздів та дворів.

Крім цього, така ситуація пояснюється тим, що зараз на первинному ринку існує досить великий вибір житла як економ, так і бізнес-класу, в різних районах, різних концепцій, а також з документами на право власності, тобто можна підібрати на будь-який смак.

Крім того, сучасні проекти передбачають будівництво будинків з підземним паркінгом, що теж дуже зручно для мешканців. На вторинці таких варіантів дуже мало,- зазначає Попов.

У свою чергу директор девелоперської компанії “НЕСТ” (ПАТ “Нерухомість столиці”) Костянтин Браво зазначив, що з часом кількість угод по вторинній нерухомості буде зменшуватися.

“По-перше, будівельні компанії з кожним роком будуть пропонувати більш привабливі об’єкти та вигідні умови придбання. По-друге, сформується довіру до ряду стабільних компаній, і люди будуть більш активно інвестувати в житло на ранніх етапах будівництва. Чим доступніше буде житло на первинному ринку, тим менший інтерес ми будемо спостерігати до старого житлофонду. І якщо “хрущовки”, “чешки” і будуть купуватися, то це тільки тому, що вони дешеві”, —підкреслює експерт.