«Вторинка» в Росії набирає темпи зростання

Зниження вартості квадратного метра на ринку вторинного житла в березні в порівнянні з лютневим показником спостерігалося лише в 11 російських містах, у тому числі в Москві на 0,3%, Санкт-Петербурзі – на 1,7%, свідчить моніторинг Російської гільдії ріелторів (РГР).

Щомісячне дослідження гільдії охоплює 43 найбільших міст країни і Московську область. По іншим містам і регіонам інформація або неточна, або відсутній на дату обстеження. У розрахунку беруть участь пропозиції “вторинки” з датою оновлення не більше трьох місяців.

Незважаючи на багаторічні заклинання влади всіх рівнів про намір заморозити ціни на житло, вартість квадратних метрів зростає і у новобудовах, і на вторинному ринку. Причому в нових будинках, що здаються без сантехніки, але з лічильниками води, і без обробки – без паперових шпалер і дешевого лінолеуму хоча б. Готовий до заселення вторинний ринок не бажає відставати від “первинки”. На ринку вторинного житла найбільше зростання цін на 01.04.2013 порівняно з 28.02.2013. зафіксований в Омську – 3,7% і Пензі – 3,5%.

В результаті зростає розмір винагороди ріелторів, а для звичайних громадян житло не стає доступнішим всупереч реалізовуваного багато років пріоритетного національного проекту “Доступне і комфортне житло – громадянам Росії”.