Всі земельні угоди – тільки з кадастровим номером. ВIДЕО

Під час укладання земельних угод уже почали вимагати отримання кадастрового номеру земельної ділянки та інформацію з реєстру, кажуть фахівці.

Кадастровий номер присвоюється і в процесі оформлення державних актів на землю. Щоб отримати його, слід звернутися до районного відділу земельних ресурсів у тому районі, де розташований наділ. Експерти пояснюють, що зробити це в інтересах самих же громадян: це означає, що їхня площа справді зафіксована у кадастрі, інформація внесена до бази і дані перевірені. А значить, ніхто не зможе порушити їхніх прав. Тому що зараз у нас поширені мільйони різноманітних державних актів у паперовому вигляді.

“При цьому може виявитися, що є якісь помилки. Взагалі може не бути даних в кадастрі. Може не бути в базі даних якоїсь інформації, і, взагалі її могло і не бути з самого початку. Тому що вимоги прав на землю формувались поступово – останні всі 20 років. І при цьому навіть доведеться провести комплекс землевпорядних робіт”, – пояснив телеканалу UBR керівник проекту Світового Банку Сергій Кубах.