ВР спростить процедуру реєстрації права власності на житловий будинок та земельну ділянку

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект про спрощення процедури державної реєстрації права власності на житловий будинок, будівлю або споруду з одночасним набуттям речових прав на земельну ділянку, на якій вони розташовані.

За урядовий законопроект № 10577 «Про внесення змін до статті 16 закону України «Про державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»» проголосувало 252 народних депутатів у середу.

«У разі виникнення, переходу або припинення права власності на житловий будинок, будівлю або споруду з одночасним виникненням, переходом або припиненням речових прав на земельну ділянку, на якій вони розташовані, подається одна заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на такі об’єкти», – йдеться в документі.

В ході обговорення законопроекту заступник голови комітету, голова підкомітету з питань господарського законодавства, лізингу, застави, концесії та ін Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики Юрій Воропаєв зазначив, що його ще потрібно доопрацювати.

«Це хороша ідея, але до кінця вона недопрацьована. Тому приймати його (законопроект) можна тільки в першому читанні і до другого читання його треба доопрацювати, так як зовсім окремі документи потрібні для землі і будівель. Тому комітет рекомендує прийняти його в першому читанні», – зазначив Ю. Воропаєв.