Впровадження ринку землі – афера тисячоліття?

“Аферою тисячоліття” назвав запровадження ринку землі голова Комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки і оборони Анатолій Гриценко.

“Це (впровадження ринку землі – Ред.) – не ринок, навіть не базар, це абсолютно чітке бажання кількох сімей прибрати до своїх рук всі землі сільгосппризначення, які є в Україні, а це понад 40,5 мільйона гектарів. Вартість цієї афери тисячоліття – сотні мільярдів доларів”, – стверджує Гриценко.

За його словами, нині свідомістю селян намагаються маніпулювати.

“Зараз впроваджується у свідомість селян думка про те, що гектар коштує десь 300 доларів. Насправді ж земля такої якості, як на Житомирщині або на моїй Черкащині, – мінімум 20 тисяч євро за гектар. Категорично цього не можна зробити. Хто купить, хто заробив, чия сім’я має кошти, щоб купити, наприклад, 100, 200 гектарів? Я думаю, що питання риторичне – ніхто не заробив”, – зазначив парламентарій.

Гриценко зазначив, що не можна допустити цю аферу тисячоліття”, тому що земля – це стратегічний ресурс країни на багато років вперед”.

Натомість Анатолій Гриценко пропонує впровадити ефективний інститут оренди землі, якій довіряли б люди, банки та інвестори. “Будь ласка, на 49 років, хоч на 99 років з правом передачі у спадщину, з правом здати в заставу для отримання кредиту не під урожай, якого може не бути, а під право оренди. Так працюють у багатьох країнах”, – зауважив він.