Восени в Підмосковї орендовано рекордну кількість будинків

Осінь 2011 року ознаменувався рекордною кількістю угод по довгостроковій оренді на ринку заміської нерухомості Підмосков’я.

Як говориться у звіті компанії Penny Lane Realty, в жовтні-листопаді їх обсяг був порівнянний з весняним сезонним сплеском, на який традиційно припадає близько 40 відсотків всіх проведених операцій за рік.

Як відзначають аналітики, ця тенденція головним чином пов’язана з коливанням курсів валют. У даній ситуації багато покупці не бажають укладати великі угоди і замість покупки вирішують орендувати котедж. По-друге, зростання ринку оренди обумовлений непропорційністю орендної ставки та вартості покупки домоволодіння.

Крім того, зростання числа орендних угод пояснюється збільшенням кількості зданих будинків, в першу чергу, за рахунок котеджів, придбаними в інвестиційних цілях у 2006-2008 роках. Після кризи заміські об’єкти помітно подешевшали, і в разі їх продажу зараз власники залишаться в мінусі, тому приймають рішення про здачу в оренду. Також погоджуються на оренду господарі будинків, термін експозиції яких затягується. На думку експертів, у бік тимчасової оренди заміського будинку клієнтів схиляє і політична ситуація в країні.

Раніше аналітики компанії “МІЕЛЬ-Оренда” відзначали різке падіння попиту на заміську оренду, викликане завершенням літнього сезону. За їх даними, за станом на кінець липня попит на оренду котеджів впав на 32 відсотки. У серпні цей показник знизився на 2,3 відсотка, у вересні – на 2,5 відсотка. Експерти прогнозували, що падіння попиту триватиме до кінця жовтня.