Восени квартири подешевшають на 10%

Традиційно влітку на ринку купівлі-продажу квартир настало затишшя. Однак фахівці відзначають, що вже восени все увійде в звичну колію.

Статистика дослідницьких компаній показує, що останнім часом ціни на вторинному ринку практично не змінювалися, пише СЕГОДНЯ. Як приклад видання наводить дослідження консалтингової компанії SV Development, в якому сказано, що першому півріччі 2012 р. квартири на вторинному ринку столиці в середньому подорожчали на 1,5%.

Між тим до кінця осені ситуація може змінитися – курс долара зросте, тому ціни на квартири одразу впадуть у ціні.

У результаті ринок купівлі-продажу квартир може очікувати новий обвал, завдяки якому власники доларів зможуть за більш вигідною ціною придбати вельми вдалі варіанти житла.

Однак експерти сходяться на думці, що восени ціни на квартири не покажуть ні обвалу, ні різкого стрибка вгору. Але все-таки продовжать взятий курс на зниження, особливо це житла економ-класу.

«Вітчизняний ринок нерухомості ще не досяг дна після того, як почав падати в 2008-м. Якщо подивитися на рівень попиту, купівельну спроможність населення і ціни на квартири, то, з економічної точки зору, видно, що цінами на житлову нерухомість ще є куди знижуватися», — вважає експерт консалтингової компанії MPP Consulting Павло Мельник.

За його словами, восени можна чекати просідання в ціні, але не більше ніж на 10-20% “. У цьому випадку, наприклад, придбати на вторинному ринку двокімнатну квартиру площею 56-60 «квадратів» в спальному районі можна буде за $80 тис., а за $72 тис.

Однак є й думка, що вартість квартир не пов’язана з курсом валюти. “Зараз йде девальвація всіх валют до долара — до 5%, в тому числі і гривні, тому лякатися зниження курсу національної валюти до долара не треба, — зазначає заступник директора рейтингового агентства “Експерт-Рейтинг ” Віталій Шапран.

За його словами, як і раніше, єдиним фактором, який має вплив на ціни квартир, залишається іпотека. Якщо кредитування не буде відновлено, ціни на житло продовжать повільно знижуватися. У результаті, до кінця року відбудеться зниження на 10%.