Восени купити квартиру на «первинці» стане простіше – експерт

Цієї осені на первинному ринку нерухомості Києва умови покупки квартир покращаться. Все тому, що девелопери будуть знижувати суму початкового внеску і збільшувати термін розстрочки.

Про це повідомив президент будкомпанії «Білдгрупменеджмент» Ігор Вишняков. На думку експерта, причиною цього стане зростаюча конкуренція на ринку новобудов столичного регіону і відсутність іпотечного кредитування.

Він розповів, що на сьогоднішній день за даними відділів продажів, протягом 7 місяців поточного року кількість угод з оформленням розстрочки від забудовника зросла більш ніж у два рази в порівнянні з аналогічним періодом 2012 року. При цьому угод із залученням іпотечного кредитування за ці ж сім місяців немає.

“Хоча ще в минулому році банки хоч і неохоче, але видавали позики на покупку «первинки». Оскільки кількість покупців, готових викласти за квартиру відразу всю суму, все ще не перевищує 10-15%, попит на будь-які інструменти відстроченого платежу залишається стабільним», – сказав Вишняк.

Він вважає, що вже в наступному сезоні багато девелопери знизять суми початкового внеску за 50-метрову однокімнатну квартиру з 30 тис. дол. до 15 тис. дол. При цьому розстрочка буде надаватися на 5 років і більше. Крім того, за прогнозами Вишнякова, восени суттєво посилиться тенденція тиску регіонального житла на столичний ринок нерухомості.

«Восени 2013 року очікується масова здача в експлуатацію житла, яке забудовники почали зводити відразу після кризи, в 2010 році. Це переважно об’єкти економ-класу, які користуються сьогодні найбільшою популярністю серед покупців. Тиск на столичний ринок будуть надавати вводяться в експлуатацію комплекси в Київській області, особливо в західному напрямку – Ірпені, Бучі, Вишневому, Софійській та Петропавлівської Борщаговках», – зазначив він.