Водойма на присадибній ділянці: який краще вибрати?

Ось вже багато століть користуються популярністю штучні водойми, водоспади, фонтани, обладнані в саду, парку чи на присадибній ділянці.

Водойма відіграє не тільки практичну роль, але і дозволяє створити затишний куточок для повного релаксу. Звук води заспокоює, а повітря навколо водойми насичене вологою і особливими ароматами.

Штучні водойми робили ще наші пращури, для цього вони виривали котлован, а для обмазування зсередини використовували товстий шар розмоченої глини. Після чого глину викладали гравієм, камінням і сильно укочували. Глина не пропускала воду, камені і пісок не тільки зміцнювали стінки чаші, але і служили декоративним елементом.

Але, як кажуть: “нове – добре забуте старе”, і ми в цьому питанні не далеко пішли від наших далеких предків. При бажанні, можна обладнати і оригінальний, незвичайний декоративний водойма. Найпростіший, за змістом, але не за змістом, спосіб отримати власний водойма – це знайти підходящу ємність (рекомендований обсяг – не менше ста літрів) і заповнити її водою. Якщо наявна у вас ємність – цікава і оригінальна (скажімо, дерев’яна бочка), – вважайте, що декоративна водойма – у вас в кишені! Тільки при цьому варто пам’ятати, що такі невеликі водойми, особливо розташовані в тіні, нерідко стають місцем розмноження комарів. Тому варто подбати про спеціальні засоби від комарів, інакше задоволення від споглядання водойми закінчиться відразу, як тільки вас дістане набридливе “пиииииии”.

Що стосується форми і розміру водойми, то тут немає жодних обмежень. Все залежить від ваших можливостей і переваг. Територія навколо водойми можна послати дрібним гравієм або декоративної крихтою (такий хід дозволить зберегти чистоту, так як не буде розмокати земля). Якщо ви придбали готову ПВХ форму для водойми чорного кольору – покладіть на дно білий гравій або пісок. Таке рішення дозволить переглядати дно водойми і зробить його візуально більш об’ємним. Можна обладнати невеликий фонтанчик або каскадний водоспад – і тоді ви зможете насолодитися звучанням дзюркотливої води в будь-який момент. Для того, щоб наповнити ваш водойму життям – запустіть в нього рибок і висадіть рослини. Рибки бажано вибирати великих розмірів і яскравого забарвлення.

Такими, наприклад, є золоті коропи червоної або білої забарвлення. Вони не тільки яскраві і здатні зростати до великих розмірів, але і невибагливі у догляді, а за віруваннями китайців ще й приносять удачу і багатство в будинок. З рослин найбільшою популярністю користуються латаття або водяні лілії – їх великі красиві листя і ніжні квіти додадуть водойми вишуканості і загадковості. Якщо ви не відчуваєте огиду до земноводним, можна поселити кілька жаб. Вони не тільки будуть поїдати комарів, але і наповнювати ваш сад своїми піснями.

Особливо красиво виглядає водойма викладені блакитний або синій мозаїкою – навіть при слабкому освітленні ви зможете милуватися красивими переливами води.