Власники Sky Mall не поділили центр

Між власниками найбільшого з діючих в Україні торгово-розважальних центрів Sky Mall виник конфлікт.

Вчора, 29 серпня в Arricano Group Хіллара Тедера заявили, що компанія «Бета Груп» бізнесмена Андрія Адамовского не допустила керівництво і співробітників ТРЦ у власний офіс. У «Бета Груп» вже домоглися зміни менеджменту ТРЦ. Більше того, пан Адамовський в міжнародному суді оскаржив право опціону Arricano на викуп його частки в об’єкті.

В Arricano Group, що володіє через ArricanoTrading Ltd 50%-1 акцією ТРЦ Sky Mall, вчора повідомили про конфлікт з представниками «Бета Груп», яка володіє контрольним пакетом акцій центру. «Співробітників і керівництво ТРЦ не пускають у власний офіс»,— відзначають в компанії. Пізніше в будівлю допустили виконавчого директора Arricano Тетяну Буркацьку, розповіли в прес-службі компанії, додавши, що працівників не пускали нібито через обвал стелі в офісі.

Торговельно-розважальний центр ” Sky Mall — найбільший з діючих ТРЦ в Україні. Його торгова площа становить 67 тис. кв. м. Крупніше тільки ТРЦ Ocean Plaza (72 тис. кв. м. тільки першої черги) відкриття якого заплановано на вересень.

Офіційні коментарі в ТРЦ, а також «Бета Груп» бізнесмена Андрія Адамовского не надали. Проте джерело, близьке до однієї з компаній підприємця, пояснив, що у «Бета Груп» є підстави не допускати співробітників ТРЦ в офіс. «Компанія є мажоритарним акціонером Sky Mall і призначила нових керівників торгового центру»,— стверджує співрозмовник. За його словами, директором ТРЦ була призначена Ольга Ткаченко. Зв’язатися з нею вчора не вдалося — телефони Sky Mall протягом дня були зайняті.

Андрій Адамовський став власником 50%+1 акції Sky Mall у квітні 2010 року. Експерти оцінювали угоду в $40-50 млн. Залишилися пакетом акцій ТРЦ володіє компанія ArricanoTrading, де 16,7% належить фонду DUPD (створений ІК Dragon Capital) і 83,3% — Retail Real Estate естонського бізнесмена Хіллара Тедера. При цьому у DUPD та Retail Real Estate був опціон на викуп частки пана Адамовского. В залежності від дати його реалізації (термін — з листопада 2010 по червень 2011 року) пакет повинен був бути оцінений в суму від $51 млн до $56 млн. Для реалізації опціону в березні 2011 року пан Тедер інвестував $60 млн у статутний капітал Arricano. А в DUPD прийняли рішення не брати участь в операції і залишитися портфельним інвестором з часткою 16,7%.

Однак реалізувати опціон Arricano так і не змогла. Компанія пана Адамовского оскаржила в судах право на викуп 50%+1 акції. За даними джерела, близького до «Бета Груп», в кінці минулого року Лондонський суд ухвалив рішення на користь компанії. «Для оспорювання права на викуп були формальні підстави. Зокрема, те, що в Arricano порушили договір про конфіденційність»,— стверджує джерело на фінансовому ринку. Судові розгляди між компаніями досі тривають. Однак на підставі рішення лондонського суду «Бета Груп» змогла змінити керівництво Sky Mall, так як умови опціону, що передбачають спільне управління, що стали недійсними, пояснило джерело, близьке до «Бета Груп».

В Arricano, а також у Dragon Capital коментувати цю інформацію відмовилися.

У Sky Mall гарне місце розташування. «В рік він може генерувати не менше $25 млн, виходячи з середньої орендної ставки в $29/кв. м»,— відзначає директор з розвитку проектів компанії «Стокман» Сергій Овчинніков. За словами джерела, близького до «Бета Груп», з діючих об’єктів у пана Адамовского — тільки Sky Mall. Влітку минулого року він продав проект багатофункціонального комплексу «Парк Горького» інвестиційної французької компанії SCC.