Власників знаменитої Криївки звинуватили в незаконній забудові Львова

Найбільшу у Львові мережу ресторанів !Fest вимагає закрити Управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації. Власників “Криївки“, “Гасової лямпи” і “Львівської майстерні шоколаду” звинувачують в незаконній забудові історичного центру міста, відсутності дозвільної документації на ресторани.

Як повідомляє КоммерсантЪ-Україна, власники мережі спростовують всі звинувачення і бачать в тому, що відбувається, спробу захоплення бізнесу. Експерти відзначають, що відбирати ресторани немає сенсу – без концептуальної складової, яку вносять нинішні власники, вони швидко стануть непопулярними.

“Практично вся мережа, а саме ресторани “Криївка”, “Гасова лямпа”, “Жидівська кнайпа”, “Лівий берег”, “Дім легенд” і “Львівська копальня кави”, побудована в охоронній зоні ЮНЕСКО без дозвільної документації”,- стверджує начальник управління Валерій Потюк.

За його словами, власники !Fest знищують культурну спадщину міста. Вчора чиновник передав в прокуратуру Галицького району Львова пакет документів, в якому зафіксовані всі порушення при будівництві ресторанів.

Претензії до мережі вчора висунули і в комісії Львівської міськради з видачі дозволів на розміщення літніх майданчиків.

“У понеділок на спеціальному виїзному засіданні комісія виявила, що у внутрішньому дворі будинку N10 на площі Ринок компанія !Fest почала спорудження будівельної конструкції по всьому периметру двору без дозвільної документації”, – повідомила член комісії, депутат міськради Ірина Шалаковська (ВО “Свобода”).

За її словами, наступним кроком комісії стане звернення до прокуратури та управління культури міськради. Аналогічні претензії щодо літнього майданчика у внутрішньому дворі цього будинку міська влада висувала і в минулому році. Тоді її будівництво було заборонено Вищим господарським судом.

Депутат Львівської міської ради Андрій Мочарський (Партія регіонів) має намір також винести на найближчу сесію міськради питання про закриття частини ресторанів мережі.

“Прикриваючись національними святинями, власники !Fest незаконно будують у центрі Львова ресторани. З їх вини Львів отримав ганебне звання “кабацького міста”, – пояснив свою позицію пан Мочарський.

Втім, мер Львова Андрій Садовий не згоден з такою точкою зору. “Львів – туристичне місто, і мережа унікальних ресторанів значно збільшує приплив туристів”, – відзначає він. Так, за чотири роки існування мережі приплив туристів до Львова збільшився майже втричі, до 1 млн чоловік у 2011р. А за словами співвласника !Fest Андрія Худо, кількість відвідувачів мережі у Львові за рік становило близько 10 млн. чоловік.

“Я вважаю, що закривати мережу не можна, тим більше “Криївку”. Власникам раніше вже висувалися претензії, але вони виправляли порушення – це ж можна зробити і тепер”, – вважає пан Садовий.

Власники мережі називають претензії управління архітектури необґрунтованими.

“Нашою мережею міська влада зацікавилися ще в минулому році. За перші півроку різні органи провели в закладах мережі 61 перевірку, ми витратили на це 3,5 тис. людино-годин, що дуже заважало працювати. Друге ж півріччя пройшло в судах і заперечування результатів цих перевірок”, – зазначив пан Худо. За його словами, зараз практично всі претензії зняті.

“Ми вже довели, що всі документи оформлені правильно”,— додав він. На його думку, висунуті проти мережі звинувачення необґрунтовані, оскільки відповідні перевірки не проводились