Власникам іпотеки буде простіше отримати право на оренду земельної ділянки

Закон №5059-VI “ПРО внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо сприяння іпотечному кредитуванню”, прийнятий 8 серпня, дозволить власникам іпотечних кредитів на нерухомість отримати право на оренду земельної ділянки, на якій розташований об’єкт нерухомості.

Про це повідомив радник адвокатського об’єднання Arzinger Олександр Плотніков.

Як передає “Інтерфакс-Україна”, зміни в закон “Про іпотеку”, які набрали чинності 8 серпня поточного року, дозволять врегулювати питання про перехід права оренди на земельну ділянку до іпотекодержателя у разі звернення стягнення на предмет іпотеки, що знаходиться на орендованій земельній ділянці.

Таку думку агентству “Інтерфакс-Україна” висловив радник адвокатського об’єднання Arzinger Олександр Плотніков, коментуючи закон №5059-VI “ПРО внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо сприяння іпотечному кредитуванню”.

Адвокат зазначає, що закон про іпотеку доповнено положенням, згідно з яким до особи, яка на підставі договору про задоволення вимог іпотекодержателя або положення про задоволення вимог іпотекодержателя, включене до іпотечного договору, набула право власності на предмет іпотеки, розміщений на земельній ділянці, яка перебуває в оренді іпотекодавця, переходить право оренди на таку земельну ділянку.

“Законом встановлено, що вказаний договір про задоволення вимог іпотекодержателя або положення про задоволення вимог іпотекодержателя, включене до іпотечного договору, є документом, що посвідчує перехід права оренди земельної ділянки до нового власника предмета іпотеки і заміну орендаря у договорі оренди землі та підлягає державній реєстрації у встановленому законодавством порядку”, – зазначає А.с Плотніков.

А. Плотніков також наголосив, що законом встановлюється, що в державному бюджеті України на 2013 р. і наступні роки передбачаються витрати на компенсацію відсотків, сплачуваних банкам та/або іншим фінансовим установам за кредитами, отриманими громадянами на будівництво (реконструкцію) або придбання житла.

Компенсація процентів за такими кредитами здійснюється відповідно до порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів, встановленого Кабінетом міністрів України. Законом визначено також, що фінансування об’єктів незавершеного будівництва, що здійснюється за бюджетними програмами, може здійснюватися шляхом укладення між замовниками будівництва (власниками, управителями) та громадянами договорів купівлі-продажу майнових прав.