Влади пожертвують гривнею заради грошей МВФ, – експерти

Влада піде на девальвацію гривні вже в найближчі два місяці, щоб домовитися з Міжнародним валютним фондом про відновлення програми співробітництва.

Такий прогноз міститься в макроекономічному звіті інвесткомпанії Concorde Capital.

Аналітики компанії відзначають, що влада намагається забезпечити стабільний курс гривні, щоб дозволити Януковичу використовувати цю стабільність як одне з ключових досягнень свого першого президентського терміну. Передбачається, що це забезпечить йому додаткову підтримку виборців на виборах 2015 року.

«Але нам здається очевидним, що утримати гривню до цього терміну буде неможливо без підтримки МВФ. У свою чергу МВФ вимагає девальвувати гривню щоб збалансувати зовнішні рахунки України. Ми вважаємо, що в цих умовах у влади не буде іншого вибору, крім як дозволити гривні трохи ослабнути до кінця року», – йдеться у звіті.

У Concorde Capital вважають, що це дозволить Україні домовитися з МВФ про нові кредити, після чого Янукович зможе зосередитися на своїй президентській кампанії і піти не зворотне зміцнення гривні.

«Таким чином, наш прогноз передбачає ослаблення гривні до 8,5-8,8 грн/дол. (з нинішніх 8,2 грн/дол.) до кінця 2013 року. А після того як влада залучать новий позику у МВФ, вони почнуть зміцнювати національну валюту до 8,4-8,6 грн/дол.», – сказано в звіті.