Влада Ялти хочуть націоналізувати багатоповерхові самобуди

Влада Ялти має намір націоналізувати багатоповерхові самовільні будови. Незаконне житло, зведене з порушенням будівельних норм і правил, стане в нагоді для черговиків.

Як пише «Південна газета», виконком Ялти відклав рішення про знесення одного з самобудів на вулиці Будівельників, в районі будинку №13. Членів виконкому збентежили розміри споруди, яку було зведено без жодних дозвільних документів.

Першим звернув на це увагу заступник міського голови Віталій Войченко.

«Я б його не зносив, – зауважив він після того, як головний архітектор міста Володимир Приступа озвучив проект рішення. – Там же дев’ять поверхів!»

«Дійсно, місту потрібні квартири, – швидко зорієнтувався секретар міської ради Сергій Ілаш. – Треба подати в суд і забрати незаконно зведену будівлю в рахунок громади».

Секретар міськради доручив фахівцям юридичного відділу відпрацювати питання націоналізації самобудів на нормативному рівні.

За даними газети, на вулиці Будівельників самовільно зведені два корпуси по п’ять поверхів, розташовані на різних рівнях і сполучені між собою.

«Ніяких розпізнавальних знаків, хто будує, що будує, для кого будує, природно, немає, так само як і паркану навколо будівельного майданчика, – констатує видання. – Зведений Каркас будівлі практично повністю, але нагорі ще стирчить арматура, і складається враження, що висотність будівлі може ще підвищитися».

Зі слів сусідів, будівництво багатоповерхівки ведеться вже кілька років, з періодичними перервами. З-за щільної житлової забудови будівля буквально встромили у вільний простір, і відстань до найближчої споруди місцями доходить до півметра.

Нагадаємо, в кінці листопада 2012 року кримський Уряд створив робочу групу по боротьбі з незаконним будівництвом на Південному березі. До її складу увійшли представники Радміну, органів місцевого самоврядування, Держекоінспекції, управління Держтехногенбезпеки, Держсанепідслужби, Протизсувного управління та ін Всі спроби вести несанкціоноване будівництво уряд обіцяв жорстко припиняти.

В кінці січня підводячи первинні підсумки реагування на самобуди, прем’єр-міністр Анатолій Могильов підкреслив, що Південний берег Криму – це сейсмоопасная зона, і ігнорування містобудівних норм може призвести до фатальних наслідків.

«Відповідальність лежить на місцевих керівників, тому що саме місцеві органи дають початкові дозволу на відведення земельних ділянок, перші погодження на будівництво, – наголосив Могильов. – Питати будемо не тільки з забудовників, але і з тих чиновників, хто давав такі дозволи».

Могильов вважає дієвим заходом боротьби з самовільним будівництвом загрозу вилучення землі у забудовника. Прем’єр доручив юридичному управлінню Радміну розробити зміни до типового договору оренди і дозвіл на відведення землі у власність, щоб зобов’язати забудовників дотримуватися цільове призначення, і в разі його зміни вилучати ділянки.

«Щоб була прописана в рішенні виділення землі під забудову норма, що якщо людина порушує, у нього ця ділянка вилучається, – запропонував прем’єр. – Треба припинити цю практику в Криму, коли у нас будують одноквартирний п’ятиповерховий житловий будинок. Чи виділяється гараж, який перетворюється на житловий будинок».

За словами прем’єра, для великих забудовників відступ від первісного проекту повинно спричинити вилучення ділянки. Те ж стосується порожньої землі, отриманої під будівництво, але виставленої на вторинний ринок.