Влада Шрі-Ланки залучать іноземців на ринок нерухомості

Влада Шрі-Ланки мають намір залучити зарубіжні інвестиції в свій ринок нерухомості за рахунок спрощення процедури купівлі землі на острові іноземцями.

Як повідомляють в Global Property Guide, міністерство фінансів готує зміни до податкового та земельного законодавства країни. Уряд планує спростити процедуру купівлі та оподаткування землі на острові для іноземних інвесторів та будівельних компаній. На думку влади, такий крок буде стимулювати розвиток економіки Шрі-Ланки.

Як відзначають в уряді, ті закони, які діють зараз, обмежують надходження в бюджет Шрі-Ланки. Адже інвестори платять податковий збір у розмірі 100% від вартості земельної ділянки. Однак, при купівлі понад 10 млн. дол. іноземні інвестори можуть уникнути оподаткування. Така норма призвела до необґрунтованого зростання вартості земельної ділянки на острові, в той час як податкові збори скоротилися.

Міністерство фінансів країни також згадало ще про одну податкової лазівки для зарубіжних інвесторів. Багато з них купують компанії, зареєстровані на Шрі-Ланці, які залишаються номінальним власником землі. Це дозволяє інвестору уникнути сплати податкових зборів.

В Global Property Guide впевнені, власники житла на Шрі-Ланці виграють, якщо влада внесуть зміни в податкове законодавство. Вони зроблять рентний дохід вище завдяки зростанню попиту на житлові та туристичні об’єкти.

Нині власники отримують рентну плату в розмірі до 3,5% від вартості об’єкта в рік у столиці Шрі-Ланки, а власники нерухомості в курортних регіонах західного узбережжя отримують дохід до 11%.