Влада Криму придумали новий податок з курортників – за відвідування

У Криму планують ввести новий податок з туристів. Навантаження на інфраструктуру в літні місяці непорівнянна з віддачею в бюджет від курортної галузі.

Як передає кореспондент «Нового Регіону», про це на засіданні постійної комісії Верховної Ради Криму з бюджетної, економічної та інвестиційної політики повідомив її голова Віталій Нахлупін.

Коментуючи звіт Мінкурортів і туризму автономії про виконання першого етапу (2011-2013 роки) Стратегії економічного і соціального розвитку Криму до 2020 року, Депутат зазначив, що зростання туристичного потоку у 2012 році суттєво не позначилося на податкових надходженнях.

«Ми дуже горді шістьма мільйонами туристів. Але мери міст, особливо Південного берега Криму, говорять про те, що пікові навантаження, особливо влітку, перевищують межі, – наголосив голова бюджетної комісії. – Хотілося б розуміти, що це нам дало, які податки і збори ми отримали, скільки людей задіяно в цій галузі і який рівень зарплат, яка ефективність всього того, що ви зробили».

Депутат повідомив, що на зустрічі з керівником податкової служби Криму Костянтином Циркуном і з групою представників конституційної асамблеї обговорювалися зміни до Конституції АРК в плані місцевих податків.

«Ми хотіли б ввести спеціалізований збір, назвемо його курортний або туристичний. Основна його ідея в тому, що кожен турист, який відвідує Крим, платив би гроші за те, що він відвідав», – пояснив Депутат.

За його словами, замість відпочиваючі повинні отримати стандартизацію туристичних послуг і систему дисконтів і бонусів, над розробкою яких має попрацювати міністерство.

«Податкова нас абсолютно підтримала, прийнято рішення попрацювати нам, вам і їм над питаннями адміністрування цього збору, як ми його будемо витрачати, яка прогнозна цифра», – звернувся Депутат до представника Мінкурортів.

У свою чергу міністр фінансів Криму Микола Скорик відзначив, що з боку його відомства робилися спроби ввести обов’язковий збір на розвиток інфраструктури курортних регіонів.

«Ми намагалися це зробити, воно все гасне», – констатував міністр.

«Треба з’ясувати причину, чому гасне. У нас є таке відчуття, що якщо ми це зробимо певним чином, то у нас будуть певні преференції»,– парирував голова комісії.

Нагадаємо, з набуттям чинності нового Податкового кодексу України з початку 2011 року всі об’єкти розміщення в Криму перейшли з авансового туристичного патенту на туристичний збір, який розраховується в розмірі 1% від вартості проживання. Замість 150 млн грн, прогнозованих Мінкурортів Криму, новий збір приніс 4,7 млн грн в кримську казни у 2011 році та 6,4 млн грн в 2012-м. При цьому тільки легалізація 2,9 тис приватних домоволодінь, в яких кількість ліжко-місць не перевищує 30, повинна була принести 25 млн грн податків.

Всього за підрахунками Мінкурортів дохідна частина бюджету автономії від туристичної галузі становить 470 млн грн, тоді як курорти Криму щорічно дають Україні 6 млрд грн товарообігу. За оцінками експертів туристичної галузі, в середньому кожен турист витрачає на відпочинок в Криму $1 тис, і в 2012 році оборот туристичної галузі склав $6,2 млрд. Третину коштів отримує транспортний сектор, ще третина – бази розміщення, і лише третина йде в ринок супутніх товарів та послуг, які надаються нерезидентами автономії.