«VIMEA» має намір інвестувати в нерухомість Луганщини

Інвестиційна група “VIMEA” (Польща) готова вкласти більше 100 млн євро в будівництво складських приміщень в рамках реалізації проекту “Агромісто” в Луганській області.

Про це заявив президент інвестиційної групи Анджей Росинський на прес-конференції в Луганській обласній державній адміністрації (ОДА).

Як розповів журналістам перший заступник голови Луганської ОДА Едуард Лозовський, делегація польських інвесторів відвідала на цьому тижні Луганськ, щоб визначитися зі своєю участю в проекті.

Представники польської сторони взяли участь у презентації майданчики проекту “Агромісто” в с. Георгіївка і провели низку нарад з юридичним аспектам співпраці з фінансовими консультантами. А також з Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю та постачальниками матеріалів, робіт і послуг. У рамках заходу відбулися зустрічі з потенційними орендарями та ознайомлення з об’єктами торговельної інфраструктури міста.

За словами А. Росинського, його компанія має намір на проммайданчику “Агрогорода” звести 5-10 тис. кв. м. будівель під сховища, морозильники та холодильники для зберігання овочевої та іншої сільськогосподарської продукції, а також промислової групи товарів. У подальших планах — будівництво ще 100-200 тис. кв. м. складських площ. А. Росинський вважає “Агромісто” дуже перспективним для своєї компанії проектом, і не виключає можливість збільшення інвестицій до 200 млн. євро. Але при цьому він не планує швидко окупити інвестиції: за його словами, терміни окупності вкладень — не менше 12-15 років.

“Нам належить велика технічна робота. Необхідно серйозно підготуватися, зробити багато досліджень, експертиз, скласти остаточний проект та оформити дозвільну документацію. Після цього ми готові почати будівництво”, — заявив президент компанії.

Він планує розпочати будівельні роботи у 2013 році. Перші складські приміщення будуть готові через 6-8 місяців після початку будівництва. За словами польського інвестора, за 1-1,5 року буде побудовано цілісний комплекс будівель-сховищ. Це будуть сучасні 5-поверхові сховища великої місткості із застосуванням сучасних технологій.

При цьому польські інвестори мають намір використовувати ресурси місцевих будівельних підприємств Луганщини.

“У вас виробляється достатньо хороших будматеріалів. Ми маємо намір також залучити луганських інженерів і будівельників для спільної роботи з нашими фахівцями”, — розповів А. Росинський.

Перший заступник голови Луганської ОДА зазначив, що паралельно з цим в області йде активний розвиток виробничої інфраструктури аграрного сектору області.

Польська інвестгрупа “VIMEA” є однією з найбільших в Європі і спеціалізується на будівництві складських приміщень різного призначення.