Відомий дизайнер просить у Медведєва знижку на історичний особняк

Дизайнер Валентин Юдашкін просить прем’єр-міністра Дмитра Медведєва продати йому за пільговою ціною належить РФ історичний особняк в пішій доступності від Кремля.

Зараз тут, у Вознесенському провулку, розташований його будинок моди. Росмайно не поспішає приватизувати будівлю, чия ринкова вартість сягає $13 млн, а пропонує Валентину Юдашкіну 70-відсоткову знижку на оренду особняка.

ТОВ “Валентин Юдашкін” (за даними ЕГРЮЛ, належить дизайнерові) звернулося в грудні 2012 року до прем’єр-міністру Дмитру Медведєву з проханням продати компанії за пільговою ціною два об’єкта нерухомості у Вознесенському провулку для розміщення будинку моди. Пан Медведєв у січні доручив економічному блоку уряду розглянути таку можливість. Ця інформація міститься в наявному в розпорядженні “Ъ” листі, направленому тиждень тому заступник голови Мінекономрозвитку і керівником Росмайна Ольгою Дергуновой першому віце-прем’єру Ігорю Шувалову.

У листі, справжність якого підтвердив представник Росмайна, повідомляється, що перший об’єкт площею 892,7 кв. м є пам’яткою архітектури. У цьому будинку в 1730-х роках жив письменник і драматург Олександр Сумароков, а на початку XIX століття — поет Євген Баратинський. Право власності на цей об’єкт було не розмежовано, і зараз воно оформляється на користь РФ. Керуючий партнер Blackwood Костянтин Ковальов оцінює цю нерухомість $13-15 млн. Сусідню будівлю площею 397,8 кв. м пам’ятником є і належить Москві. Цей об’єкт може коштувати близько $5 млн, вважає пан Ковальов. Місто готовий передати свої приміщення, на які претендує Валентин Юдашкін, у власність РФ, говориться в протоколі наради, що проходив на початку березня в Росимуществе (є у розпорядженні “Ъ”). У ТОВ “Валентин Юдашкін” відмовилися з’єднати з гендиректором компанії Діаною Баранової.

Зараз компанія Валентина Юдашкіна орендує два будинки у Воскресенському провулку в пішій доступності від Тверської вулиці і Червоної площі. Історичний особняк орендар відреставрував за свій рахунок в 2008 році, але сума інвестицій не розкривається. У своєму листі першого віце-прем’єра Ольга Дергунова повідомляє, що федеральне законодавство не дозволяє відчужувати майно, що перебуває у власності РФ за переважним правом на користь приватних компаній. Це можливо тільки на відкритих торгах за ціною, яку визначає незалежний оцінювач. Але, зазначає пані Дергунова, вихід є: уряд РФ може своїм розпорядженням безоплатно передати історичний особняк, на який претендує Валентин Юдашкін, у власність Москви, а потім мерія за пільговою ціною віддає модельєрові обидві будівлі.

Влада російської столиці місяць тому пообіцяли, що буде прийнято документ, що дозволяє інвесторам, отреставрировавшим пам’ятники архітектури, отримати ці об’єкти у власність на пільгових умовах. Але глава Росмайна пропонує більш простий варіант: історичний особняк остаточно оформити у власність РФ і передати під будинок моди Валентина Юдашкіна за пільговою орендною ставкою. В даному випадку за законом модельєр може розраховувати на знижку в 70% від діючих ставок оренди. Мінкультури, відповідальний за утримання та збереження федеральних пам’ятників архітектури, готове розглянути можливість встановлення пільгової оренди для ТОВ “Валентин Юдашкін”, повідомив заступник міністра культури Микола Малаков.

Оренда історичного особняка може становити $3,5 млн в рік, а за пільговою ставкою — $1,05 млн в рік, підрахував Костянтин Ковальов з Blackwood. Для модельєра було б вигідно, якби пам’ятник знаходився у власності Москви, де пільгова ставка оренди становить один рубль за кв. м: в цьому випадку пану Юдашкіну довелося б виплачувати у рік 892,7 руб. або близько $30. За даними “СПАРК-Інтерфаксу”, в 2011 році при виручці 94,1 млн руб. ТОВ “Валентин Юдашкін” отримало збиток у 11,9 млн руб.