Відновлення інвестиційної активності


Економіка України на шляху до відновлення. Інвестиційний криза нас вже минув.

Сьогодні, більшість експертів відзначають позитивні тенденції в розвитку України. Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв підтверджує економічне зростання країни, згідно з його відомостями уряд направив всі сили на вирішення проблем, які загострила криза, це в першу чергу відновлення інвестиційної активності. Крім того, треба було працювати над підвищенням стійкості фінансової системи та послаблення залежності вітчизняних виробництв від коливань цін на сировину на світовому ринку.

Однак, як стверджує А.с Клюєв, щоб вирівняти торговий баланс країни, цього недостатньо. Необхідно ще дуже багато зробити, починаючи з пенсійної реформи і закінчуючи реформою ПЕК, а також продовжити розвиток інфраструктури і дерегуляцію економіки.

У свою чергу, міністр пообіцяв, створювати умови для зростання вкладень у заснованій капітал, зміцнювати вітчизняний ринок, активно займатися імпортозаміщенням та енергозбереженням. Уряд готовий наполегливо працювати в цьому напрямку, більше того А. Клюєв вже може поділитися першими досягненнями у проведеній роботі раніше.

За його словами, в цьому році підвищилася роль інвестиційного попиту – загальний обсяг інвестицій в основний капітал у січні-червні 2011 р. виріс на 15,9%, аналогічний період минулого року становив 7,4%. Така динаміка свідчить про вихід з інвестиційної кризи на тлі загальної стабілізації економіки.

Основні фактори, які стимулювали зростання інвестиційної активності це збереження макроекономічної стабільності, фіскальна політика, націлена на поетапне зниження податкового навантаження та збільшення фінансування з бюджету видатків на розвиток.

Крім того, вплинуло зростання доходів підприємств більш ніж на 20% (на тлі результатів 2010 року) і збільшення іноземних інвестицій (за попередніми даними – до $3 мільярдів (в 2010 – $2,1 млрд).

Важливим для загального стану економіки країни є зростання обсягів експорту українських товарів, важливо, що зростання експорту відзначений не тільки металургійної (34,9%) та хімічної продукції (в 1,6 рази), але і продукції машинобудування (36,4%) та АПК (41,2%).

Показовими також є цифри в будівельному сегменті. Обсяги будівництва зросли на 14 % порівняно з даними 2010 року, коли обсяг скоротився на 16,8 %. Активізація будівельної діяльності спровокована підготовкою до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу в 2012 році.